جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد:

تلاش برای جذب سهم خراسان رضوی از اوراق مشارکت تجهیز مدارس

نوروزیان

قدس آنلاین: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:باید تلاش کنیم تا سهم استان از اوراق مشارکت تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی را جذب کنیم.

به گزارش مهر، محمد رحیم نوروزیان  در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اظهار داشت:  مطابق قانون بودجه کشور، دولت مکلف است ده هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی منتشر کند که  باید تلاش کنیم تا سهم استان از این اعتبارات را با استفاده از ظرفیت  های موجود جذب کنیم.

وی افزود: توسعه فضاهای آموزشی توسط خیرین کار بسیار مهمی است همچنین می توان از این ظرفیت در راستای ارتقای کیفیت آموزش و تجهیز امکانات آموزشی مدارس نیز بهره برد.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: الگو گرفتن از خیرین مدرسه ساز و ورود آنان به عرصه های دیگر نظیر بهداشت، درمان و ساخت خوابگاه ها از برکات مجمع خیرین مدرسه ساز است.

نوروزیان بیان کرد: وقفیات از دیرباز با عمران و آبادانی کشور گره خورده است  و از هزاران سال قبل امور خیر جاری و ساری بوده و به برکت وجود مضجع شریف رضوی در  مشهد بیش از ۲۰ سال است که  مجمع  خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی شکل گرفته است و امروزه به حول و قوه الهی این حرکت به کل کشور تسری یافته است.

وی تصریح کرد: در سالیان اخیر اتفاق مبارکی که رقم خورده نگاه به مدرسه سازی تسری پیدا کرده است و نسل جدید بانوان و جوانان به خیرین مدرسه ساز اضافه شده است که امری بسیار پسندیده است.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان ها در کنار خیرین مدرسه ساز قرار دارد تا با کمک آنان بتوانند بخشی از مشکلات آموزش و پرورش را حل کند.
=
=

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.