شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸

معاون اداره کل اوقاف قزوین خبر داد:

برگزاری آزمون تربیت مربی اوقاف در قزوین

با

قزوین_ معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: همزمان با سراسر کشورآزمون تربیت مربی سبک زندگی اسلامی «به رنگ خدا» در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی بزرگ‌ترین خطر امروز جامعه را گسترش آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌ها دانست و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز مقام معظم رهبری‌ رفع آسیب‌های اجتماعی و آموزش سبک زندگی اسلامی در کشور است.

وی افزود: بر همین اساس طرح «زندگی به رنگ خدا» در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با هدف آموزش مهارت‌های زندگی در سه گرایش مهارت‌های زندگی با رویکرد مهارتهای فردی، مهارتهای زندگی با رویکرد ازدواج و خانواده و مهارت‌های زندگی با رویکرد فرزندپروری برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به اینکه در استان قزوین ۱۸ خانم و ۱۸ آقا در هر گرایش ثبت‌نام و در آزمون مربوط به آن گرایش شرکت می‌کنند، تصریح کرد: آزمون ورودی مربیان طرح از ساعت ۹ صبح ۱ تیرماه به‌صورت همزمان با سراسر کشور در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) استان قزوین برگزار می‌شود که از این تعداد ۶ خانم و ۶ آقا که بالاترین نمره را کسب کرده اند به دوره آموزشی کشوری راه پیدا می‌کنند.

مجیدی درباره منابع این آزمون گفت: در گرایش مهارت‌های زندگی با رویکرد مهارت‌های فردی، کتاب «مهارت‌های سازگاری» نوشته محمد حسین‌زاده، در گرایش مهارت‌های زندگی با رویکرد ازدواج و خانواده، کتاب «اخلاق در خانواده» نوشته جمعی از نویسندگان و در گرایش مهارت‌های زندگی با رویکرد تربیت فرزندپروری، کتاب «اصول تربیت» به قلم علی‌اصغر احمدی به‌ عنوان منابع آزمون انتخاب شده‌اند؛ کتابچه شاخص‌ها و ضرورت‌های تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر مقام معظم رهبری نیز به‌عنوان منبع مشترک برای هر سه گرایش در اختیار مربیان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پس از قبولی شرکت‌کنندگان در این آزمون، دوره‌های آموزشی مربیان در تاریخ پانزدهم تیرماه در ۶ دوره یک‌هفته‌ای در استان قم برگزار می‌شود.

گفتنی است سال گذشته چهار استاد از استان قزوین در این دوره آموزشی شرکت و بعد از برگزاری آزمون موفق به کسب مدرک تخصصی مربوطه شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.