شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

نماینده مردم سبزوار در مجلس مطرح کرد

پیگیری تخلف شهرداری سبزوار در دیوان عدالت اداری/ افزایش عوارض پسماند در این شهر غیرقانونی است

شهرداری سبزوار

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش سالانه ۲۰ درصد پرداخت عوارض پسماند از سوی شهرداری غیرقانونی است و از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری می‌شود.

 حسین مقصودی در گفت‌وگو با فارس در سبزوار با اشاره به گلایه‌مندی مردم سبزوار نسبت به افزایش عوارض جمع‌آوری پسماند شهرداری، گفت: متأسفانه نگاه کج‌سلیقگی یا نبود مدیریتی درست نسبت به پسماند در شهرداری و شورای اسلامی شهر سبزوار وجود دارد و دو تخلف بزرگ در موضوع عوارض پسماند شهرداری سبزوار انجام‌شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: این تخلفات از طریق دیوان عدالت اداری قابل‌پیگیری است، حدود ۸۰ درصد مردم آنچه به‌عنوان فیش پسماند پرداخت می‌کنند، از نظر شرعی حرام است و شهرداری سبزوار خلاف قانون عمل می‌کند.

وی با بابیان اینکه قانون عوارض جمع‌آوری پسماند در سال ۱۳۸۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده تا مردم مدیریت امور شهری را به دست بگیرند، ادامه داد: در سال ۱۳۹۱ شورای اسلامی شهر سبزوار این مصوبه مجلس شورای اسلامی را اجرایی کرد و بر اساس قانون نیز هرساله هزینه عوارض پسماند نباید نسبت به تورم کشور افزایش بیشتری داشته باشد.

مقصودی خاطرنشان کرد: شهرداری سبزوار چندی پیش از شورای اسلامی شهر مصوبه‌ای دریافت کرده که سالانه ۲۰ درصد تعرفه عوارض پسماند شهروندان را افزایش دهد و این موضوع تخلف صریح شهرداری در اجرای قانون است.

وی اضافه کرد: شهروندان به دلیل تخلفات محرز شهرداری نباید قبوض پسماند را با این میزان تعرفه پرداخت کنند؛ پسماند شهرداری سبزوار طبق قانون مجلس شورای اسلامی باید منطقه‌ای باشد که متأسفانه شهرداری سبزوار عوارض پسماند را در تمامی مناطق شهری یکسان محاسبه می‌کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرداری سبزوار در محلات حاشیه شهر همانند کلاته سیفر، قلعه‌نو، صالح‌آباد، عوارض پسماند را همانند مناطق دیگر دریافت می‌کند ولی خدمات شهری ارائه نمی‌شود.

وی گفت: نارضایتی در میان مردم سبزوار زمانی به وجود می‌آید که مشاهده می‌شود، شورای اسلامی شهر برخی از شهرها همانند نیشابور به دلیل مشکلات مالی مردم با اختیارات قانونی از توزیع فیش پسماند جلوگیری کرده است.

مقصودی یادآور شد: در صورت همکاری نکردن مسؤولان مربوطه در خصوص جلوگیری از توزیع فیش‌های پسماند شهرداری سبزوار، از اختیارات قانونی برای جلوگیری از این موضوع استفاده می‌کنم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.