شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

۱۵هزار داوطلب یزدی آماده برگزاری کنکورسال ۹۷ هستند

کنکور

یزد- نماینده تام الاختیارسازمان سنجش دراستان یزد گفت: بیش از۱۵هزارو ۴۰۲دواطلب یزدی درکنکور سراسری که در روزهای ۷و۸ تیرماه دراستان یزد برگزارمی شود شرکت می کنند.

سیدمحسن میرحسینی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهادراشت : بیش از ۱۵هزارو ۴۰۲دواطلب یزدی  درکنکوسراسری شرکت می کنند که ازاین میزان ۹هزارو ۱۲۳نفرداوطلب زن و بیش از۶هزارو ۲۷۹نفرداوطلب مرد هستند که درروزهای پنج شنبه و جمعه ۷و۸ تیرماه در این ماراتن بزرگ با هم به رقابت می پردازند.

وی افزود: در آزمون امسال  داوطلبان زن ۵۹درصد و داوطلبان مرد ۴۱درصد هستند و در آزمون امسال مانند سال قبل  گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین متقاضی را دارد و بیش از ۶۳درصد از داوطلبین در این رشته قرار دارند  که شامل۶هزار۶۳۲نفرهستند که از این تعداد ۳هزارو۹۸۲نفرزن و ۲هزارو۶۵۰نفر مرد هستند که صبح جمعه ۸ تیرماه در این آزمون شرکت می کنند .

 میرحسینی تصریح کرد: داوطلبین رشته های علوم ریاضی و فنی یک هزارو ۹۵۵ نفرهستند که از این تعداد ۱هزار۳۲۰نفر مرد و مابقی زن هستند در رشته علوم انسانی ۳هزارو ۱۹۶نفر داوطلب حضور دارند که از این تعداد  یک هزرو ۹۹نفر شرکت کننده مرد و ۲هزارو ۹۷دواطلب زن حضور دارند و بیش از یک  هزارو ۴۳۴نفر زن ومرد در رشته هنر با هم به رقابت می پردازند و بیش از ۲هزارو ۱۸۵در رشته های زبان خارجی عصر جمعه دراین آزمون شرکت می کنند  .

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان گفت: کارتهای ورود به جلسه در تاریخ ۴تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش توزیع خواهد شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴روز چهارشنبه فرصت دارند نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.