شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵

محمود الزهار در گفت‌گو با قدس آنلاین:

بمباران‌های اخیر برای توقف راهپیمایی بازگشت است/رژیم صهیونیستی توان راه‌اندازی جنگی گسترده علیه غزه را ندارد

سعید یوسفی

الزهار

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد: مقاومت ملت فلسطین بیش از پیش آماده مقابله با هر تهدید رژیم صهیونستی است و باتمام توان راه خود را در دفاع از آرمانهای ملت فلسطین ادامه خواهد داد.

محمود الزهار عضو دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در گفتگو با خبرنگار بین‌الملل قدس آنلاین، درباره تحولات اخیر فلسطین و بمباران‌ نوار غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: هدف حملات و تجاوزات دشمن صهیونیستی در روزهای أخیر به نوار غزه، توقف راهپیمایی‌های بازگشت و عملیات آتش‌سوزی در زمین‌های اشغالی اطراف نوار غزه است و به مرحله جنگ فراگیر نخواهد رسید.

وی افزود: عملیات آتش‌سوزی(توسط بادبادک‌های آتش زا) در سرزمین اشغالی باعث مهاجرت تعداد زیادی از شهرک نشینان صهیونیستی و فرسایش روزانه ارتش رژیم اشغالگر در مناطق اطراف غزه شده ‌است. از سوی دیگر نیروهای اشغالگر از این فرصت سوءاستفاده کرده و به این بهانه، پایگاه‌های آموزشی نیروهای مقاومت فلسطینی و تأسیسات خدماتی در غزه را مورد حمله هوایی قرار می‌دهد. در مقابل مردم فلسطین از راه‌های مسالمت آمیز و نیروهای مقاومت از راه‌ نظامی پاسخ دردناکی به دشمن می‌دهند.

محمود الزهار با بیان اینکه نیروی نظامی مقاومت فلسطین با قدرت بی حد و حساب رژیم صهیونستی و حامیان آن قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: نیروهای مقاومت در طی چهار جنگ اخیر علیه غزه توانست ضربات دردناکی به صهیونستی‌ها وارد کند که این امر باعث تغیر در معادلات جنگ شده و به نوعی بازدارنگی از تجاوزات آینده بوجود آورد، لذا رژیم صهیونستی جرأت و توان راه‌اندازی جنگی گسترده علیه مقاومت و غزه را ندارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش "حماس" افزود: هیچ جنگی علیه ملت فلسطین نتوانسته پروژه مقاومت را متوقف کند و به جز ویرانی خیابان‌ها و زیرساخت‌های خدماتی دستاوردی برای دشمن صهیونستی نداشته و مقاومت فلسطین امروز از نظر تسلیحاتی بیش از پیش آماده پاسخ دادند به هر نوع تجاوز است.

الزهار درباره تحولات جهانی و تأثیر آن بر مسئله‌ فلسطین تصریح کرد: متأسفانه بعضی از کشورهای عربی امروز مسئله‌ فلسطین را بی بها با غرب معامله می‌کنند و بعضی از کشورها برای جلب رضایت آمریکا و نزدیک شدن به کاخ سفید از حمایت فلسطین دست می‌کشند. واضح است که آنها بدنبال خاتمه مسئله‌ فلسطین و تحقق معامله بزرگ به هر قیمتی هستند و این امر بر کسی پوشیده نیست، و مصداق آن سازشکاری پشت پرده و علنی این کشورهاست.  

وی افزود: در سطح بین‌المللی هم مسئله فلسطین وضعیت بهتری ندارد چرا که سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد در کنترل آمریکاست و هدف آنها تحقق خواسته‌های رژیم صهیونیستی است. امروز در مجامع بین‌المللی معدودی از کشورهای عربی و اسلامی از ملت فلسطین حمایت می‌کنند.

محمود الزهار در بخش دیگری از گفتگویش با قدس آنلاین، "معامله قرن" را محکوم کرد و گفت: ترامپ با فشار به امارات می‌خواهد این کشور هزینه ساخت و ساز یک منطقه مسکونی در منطقه سینا را  برای اسکان فلسطینیان متقبل شود، که این طرح از طرف فلسطینیان مردود و غیر قابل پذیرش است.

این رهبر برجسته فلسطینی همچنین تأکید کرد: ملت فلسطین با همه توان و ابزارهای خود در برابر توطئه‌های داخلی و خارجی خواهد ایستاد و به راه خود تا آزادی سازی سرزمین فلسطین ادامه خواهد داد، قطعاً معامله قرن و هر طرحی که حقوق و آرمانهای ملت فلسطین را پایمال می‌کند قابل قبول نیست و  ما هیچ جایگزینی به غیر از سرزمین فلسطین را نمی‌پذیریم.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.