یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳

استاندار قزوین:

رسانه مددکار خوبی برای دستگاه قضایی است

زاهدی

قزوین_ استاندار قزوین گفت: فعالیت دستگاه قضا در استیفای حقوق مردم و هم در استیفای حقوق عامه بسیار حساس است؛ رسانه ها یار و مددکار بسیار خوبی برای دستگاه قضا هستند و مسائلی وجود دارد که از طرف حاکمیت و رسانه باید در ارتباط با حقوق عامه رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، عبدالمحمد زاهدی صبح روز یکشنبه در نخستین همایش «نقش دستگاه قضائی و رسانه در احقاق حقوق عامه» که در سالن اجتماعات دادگستری استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در یک جامعه قانونمدار که بناست امور با مشارکت همگان به سامان برسد، نقش تمام دستگاهها در درون حاکمیت و نقش مردم در قالب تشکلهای مختلف مشارکتی دارند تا امور کشور در همه عرصه ها به سامان برسد.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی مردمیترین انقلاب تاریخ است و اگر ما این انقلاب را با انقلابهای دنیا مقایسه کنیم اصلا قابل رقابت با حضور مردم ایران نیستند.

استاندار قزوین بیان کرد: به دلیل افزایش جمعیت مداومت حضور مردم کار مشکلی است و نهادها و سیستمهایی وجود دارند که نماینده حضور مردم هستند و بنابراین رسانه ها میتوانند عملکرد دولت و مردم را بیان کنند.

زاهدی یادآور شد: فعالیت دستگاه قضا در استیفای حقوق مردم و هم در استیفای حقوق عامه بسیار حساس است؛ رسانه ها یار و مددکار بسیار خوبی برای دستگاه قضا هستند و مسائلی وجود دارد که از طرف حاکمیت و رسانه باید در ارتباط با حقوق عامه رعایت کنند.

وی بیان کرد: اگر باور داشته باشیم که رسانه ها افکار عمومی را هدایت میکنند بنابراین باید فضایی را به وجود آوریم که رسانه ها با حفظ حیثیت مردم و دولت و خود رسانه ها مسایل را به درستی بیان کنند؛گاهی ممکن است که ما با نوع رفتار و گفتار حقوق عامه را زیر سوال ببریم.

استاندار قزوین یادآور شد: گاهی ممکن است با نوع رفتار حقوق عامه را با مشکل مواجه کنیم؛ ارتباط بین رسانه ها و دستگاه ها و نهادها یک ارتباط دوسویه است و باید مراقب هم باشیم و به هم کمک کنیم و رسانه ها باید یار و مددکار ما مسوولان باشند.

زاهدی اضافه کرد: در انعکاس مسائل باید حیثیت افراد را در نظربگیریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.