یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰

همایش سرمایه‌گذاری در استان گلستان برگزار می‌شود

استاندار گلستان

گرگان- استاندار گلستان گفت: تا پایان امسال همایش سرمایه‌گذاری برای شناساندن بهتر گلستان در ایران و حتی کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، سیدمناف هاشمی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه تلاش زیادی برای شناخت ظرفیت‌ها، مزیت‌ها و مشکلات استان انجام شده است، اظهارداشت: بالغ بر یکصد موضوع مهم و اولویت‌دار در استان مورد بررسی قرار گرفته و تلاش ما اجرا پروژه‌های بزرگ برای توسعه استان است.

وی به برخی از این پروژه‌ها اشاره کرد و افزود: راه‌آهن گرگان- مشهد، برقی کردن محور ریلی اینچه‌برون- گرمسار، اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده، مدیریت پسماند و حل مشکل زباله از موضوعات مهم و کلیدی برای توسعه استان گلستان به شمار می‌رود.

استاندار با تأکید براینکه همه موضوعات و برنامه‌های استان باید در قالب سند پیگیری شود، گفت: در حال شناسایی ظرفیت‌ها و محورهای توسعه استان هستیم تا سند توسعه گلستان را تدوین و نهایی کنیم.

وی به موضوعاتی همچون بندرخشک و بندرسبز گمیشان اشاره کرد و بیان داشت: جذب سرمایه‌گذار یکی از مباحث مورد تأکید در این استان است و تا پایان امسال همایش سرمایه‌گذاری برای شناساندن بهتر گلستان در ایران و حتی کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

هاشمی اشاره‌ای هم به بحران کم آبی در استان کرد و گفت: بحران آب یکی از مشکلات جدی استان است و تلاش می‌کنیم تخصیص‌ها و سهمیه‌های این بخش را از نظر اعتباری افزایش دهیم. در سیلاب اخیر ۱۰ میلیون مترمکعب آب غیرمتعارف در استان داشتیم که به سمت ۳ تالاب آلاگل، آجی گل و آلماگل هدایت شد و آنها را پُرآب کرد.

وی به پروژه زهکشی اراضی ۲۸۰ هزار هکتاری در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۲۲ هزار هکتار از اراضی شمال استان زهکشی شده و با توجه به محدودیت‌های اعتباری باید بخش خصوصی را وارد کار کنیم.

استاندار درباره پروژه پتروشیمی هم اظهارداشت: پتروشیمی گلستان یکی از سنگین‌ترین پروژه‌ها است که با همکاری وزارت نفت و کشور دنبال تعیین تکلیف آن هستیم. امیدواریم سرمایه‌گذاران خوبی ورود کنند و به راهکار مناسبی برسیم.

سدهای نرماب و چایلی، کمربندی گرگان، جاده شاهرود به گرگان (محور خوش ییلاق)، آزادراه گرگان- آشخانه، موضوعات گردشگری و بوم گردی از دیگر موضوعاتی بود که وی به عنوان پروژه‌های اساسی و محوری استان از آنها نام برد.

هاشمی ادامه داد: جانمایی تله‌کابین حداقل در یک نقطه، انتقال پادگان لشکر۳۰ به بیرون از شهر گرگان، احیاء بافت‌های فرسوده در شهرهای گرگان و گنبدکاووس، منطقه آزاد اینچه برون، ارائه راهکار برای احیاء خلیج گرگان، چهاربانده کردن محور کردکوی- بندرترکمن و بندرترکمن- آق‌قلا از موضوعات در دست پیگیری استان است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.