دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴

طی سال جاری؛

۴هزارهکتار از اراضی کشاورزی البرز به سیستم نوین آبیاری مجهز می شود

سیستم آبیاری نوین

کرج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با تشریح مهمترین برنامه های این سازمان در سال ۹۷ گفت: ۴هزار هکتار از اراضی استان البرزامسال به سیستم های نوین آبیاری مجهز می شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان البرز، سید مجید موسوی اظهار کرد:در خصوص حمایت تسهیلاتی از تولید کنندگان در سالجاری تسهیلات بسیار متنوع و کم بهره برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش فراهم شده است.

وی ادامه داد: در این ارتباط تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری با سود ۶ درصد برای طرح های مجوز دار ایجادی، تکمیلی و توسعه ای را می توان نام برد  که طرح های متقاضیان به بانک های عامل معرفی می شوند.

موسوی افزود : تسهیلات سرمایه در گردش برای فعالیت های دام و طیور و توسعه گلخانه ها  کماکان قابل پرداخت است وخط اعتباری مکانیزاسیون نیز برای خرید انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دامپروری کماکان برقرار می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز بیان کرد: در زمینه کمک بلاعوض جهت توسعه سیستم های نوین آبیاری و بازسازی قنوات در سالجاری سطح کمک بلاعوض جهت توسعه سیستم های نوین از هکتاری ۸ میلیون به هکتاری ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 این مسئول با بیان اینکه بدون هرگونه محدودیت اعتباری درخواست متقاضیان واجد شرایط پذیرش می شود گفت: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از ۴ هزارهکتار از اراضی استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شود.

موسوی خاطرنشان کرد: در همین رابطه پروژه آبیاری ۲ هزار هکتاری تعاونی ماهدشت و خط انتقال مربوط به پساب تصفیه شده با اعتباری حدود ۳۶ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی بالا امسال به بهره برداری می رسد.

همچنین در رابطه با بازسازی قنوات هیچگونه مشکل اعتباری نداریم و درهر روستایی که قنات نیازمند به بازسازی و ترمیم داشته باشد اقدام خواهد شد.

وی اظهار داشت :طرح مطالعه شهرک گلخانه ای چوپان آباد به مساحت ۳۰ هکتار در شهرستان نظرآباد در اراضی دولتی در شرف اتمام است و توسط شرکت شهرک های کشاورزی استان امور زیر بنایی آن آغاز خواهد شد که با اجرای این پروژه ظرفیت بسیار خوبی جهت سرمایه گذاران و فارغ التحصیلان  بخش کشاورزی در سالجاری ایجاد خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت : در زمینه اصلاح و بازسازی باغات، باغداران قدیمی می توانند با استفاده از یارانه خرید نهال نسبت به اصلاح باغات با استفاده از ارقام اصلاح شده اقدام نمایند ودر این زمینه نیز خوشبختانه محدودیت اعتباری وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد:  با استفاده از اعتبارات عمرانی سال ۹۶ در ۴ ماهه ابتدای سال با تخصیص حدود ۲۲ میلیارد تومان حدود ۱۳۰ پروژه کوچک و بزرگ در سطح استان، انعقاد قرارداد صورت گرفته و در دست اجرا می باشد که قسمت اعظم این اعتبارات در زمینه طرح های آب و خاک از جمله انتقال آب با لوله ایجاد استخر های ذخیره آب، طرح های تولیدات گیاهی و دامی و فعالیت های آموزشی و ترویجی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.