جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

رئیس دادگستری قوچان :

آب شرب قوچان آلوده به مواد شیمیایی است

رئیس دادگستری قوچان

قدس آنلاین: سید حسن حسینی گفت : طبق نتایج و تائید دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آب شرب قوچان به دلایل مختلفی آلوده به مواد شیمیایی است.

به گزارش قدس آنلاین  سید حسن حسینی رئیس دادگستری قوچان گفت: تامین آب قوچان از طریق رودخانه‌ای است که به سد تبارک متصل شده و این رودخانه از مسیر روستایی که فاقد لوله کشی است وارد شبکه آبرسانی شهری می‌شود که جای نگرانی دارد.

وی ادامه داد: سد تبارک در ۱۲ کیلومتری قوچان واقع شده  و آب شرب این منطقه پس از گذشتن از چندین روستا به مردم این شهر می رسد که این آب به جهات مختلفی آلوده است.

رئیس دادگستری قوچان گفت : اغلب روستائیان برای شستن وسایل از قبیل البسه، ظروف‌ خود از مواد شیمیایی و شوینده استفاده می‌کنند و در فصل پشم شویی گوسفندان  نیز این آب مورد استفاده قرار می گیرد که  طبق تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آب سمی است.

حسینی با بیان اینکه تصفیه خانه قوچان شاید بتواند سختی آب را کم کند، ولی فاقد تصفیه مواد سمی داخل آب است گفت: این موضوع باعث نگرانی بسیاری از افراد شده که با پیگیری‌های متعدد و به عنوان مطالبه به حق مردم باید بخش وزارتخانه، ادارات کل مربوطه در استان، فرمانداری و تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط اقداماتی انجام دهند که متاسفانه تاکنون برای این موضوع هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.