جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل درمشهد بیان کرد:

اقتصاد مقاومتی راهکار مبارزه با تحریم‌های تحمیلی است/ عبور از تحریم‌ها با تکیه بر توان علمی جوانان

ولايتي

قدس انلاین : مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل گفت: ایران چنین استعدادی را دارد که اقتصاد مقاومتی را به عنوان راه مبارزه با تحریم‌های تحمیلی پیش ببرد.

علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در مراسم اهدای مدال‌های تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی به آستان قدس رضوی با بیان اینکه آنچه ما امروز شاهدیم پیشرفت علم و فناوری به عنوان یکی از مصادیق هوش مصنوعی که به کمک انسان است و گفت: در بین ۱۵۰ واحد دانشگاهی که در کانادا جمع شده بودند، دانشجویان ایران مقام اول را کسب کردند.

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل ادامه داد: ایران چنین استعدادی را دارد که اقتصاد مقاومتی را به عنوان راه مبارزه با تحریم‌های تحمیلی پیش ببرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران کشوری است که در طول تاریخ ثابت کرده است که در حوزه اقتصاد حضور فعال دارد، افزود: در طور تاریخ دیدیم که هیچ ملتی مانند ایران در پیشبرد تمدن اسلامی نقش نداشته است.

ولایتی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تصریح کرد: دولت و ملت ایران در برابر این تحریم‌ها می‌ایستد و ملت ایران از دولت در این مبارزه پشتیبانی می‌کند.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از آستان قدس رضوی برای فراهم کردن فرصتی برای اهدای مدال‌های برندگان این مسابقات به حرم مطهر، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اکنون موسسه‌ای است که توانسته ۴۰درصد از ظرفیت علمی کشور را به خود اختصاص دهد و سعی ما بر این است که در پاسخ به مسائل موجود در حوزه‌های مختلف از ظرفیت‌های این دانشگاه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی طی یک سال و نیم گذشته تلاش کرد تا بر اساس فرهنگ اسلامی، ایرانی و انقلابی فرهنگ‌سازی کرده و همچنین در پیشبرد علم اقدامات مهمی انجام دهد.

ولایتی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: پیش از پیروزی انقلاب سهم کشور ما از مقالات علمی دنیا حدود ۷۰۰ مقاله بود که پس از پیروزی انقلاب با افزایش ۷۰ برابری به بیش از ۴۷ هزار مقاله رسیده است.

رئیس هیأت موسسان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تعداد دانشجویان در ایران پیش از انقلاب کمتر از ۲۰۰ هزار نفر بود که اکنون این آمار به بیش از ۵ میلیون نفر رسیده است.

وی این امر را ناشی از روحیه علم‌جویی ایرانیان دانست و گفت: در طول تاریخ شاهدیم که مردم ایران در شکل‌گیری تمدن اسلامی نقش مهمی را ایفا کردند. 

ولایتی به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان نیز اشاره کرد و گفت: آمریکایی از این پس مشاهده می‌کند که ما با تکیه بر توان علمی جوانانمان از سدّ این تحریم‌ها عبور می‌کنیم.

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل با بیان اینکه ایران امروز قدرت اول منطقه است، افزود: رئیس جمهور پرحرف آمریکا بداند که ما در مقابل این رجزخوانی‌ها می‌ایستیم و ثابت می‌کنیم که این اظهارات جز یاوه‌گویی نیست. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.