شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸

رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل:

تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کاهش آسیب های اجتماعی را به همراه دارد

بقاع متبرکه

اصفهان- رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل گفت: اجرای فعالیت های فرهنگی و مذهبی در جوار بقاع متبرکه باعث کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری در جامعه می شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، محسن تاج افروز در دیدار با کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به نقش و جایگاه بقاع متبرکه در بین مردم و جامعه اظهار داشت: تمامامامزادگان فرزندان ائمه معصومین(ع) هستند و همه آنان جزء مبلغان دین مبین اسلام بوده اند و همین امر باعث شده تا حرم مطهر این ستارگان آسمان هدایت از گذشته تا به امروز در ترویج فرهنگ اسلامی و مکتب شیعه در بین مردم و همه اقشار نقش و جایگاه موثر و بزرگی را ایفا کنند.

وی در ادامه افزود: باید از ظرفیت هایی که در امامزادگان جلیل القدر وجود دارد برای ایجاد جامعه ای با فرهنگ اسلامی بیش از پیش استفاده کرد.

رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل در ادامه به فعالیت های اداره اوقاف و امور خیریه در جوار بقاع متبرکه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و همچنین اجرای فعالیت های فرهنگی و مذهبی در جوار بقاع متبرکه باعث کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری در جامعه می شود.

بر اساس این گزارش در این دیدار رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل، جمعی از کارکنان اداره اوقاف شهرستان، اعضاء هیات امناء و حراست بقاع متبرکه و دادستان شهرستان حضور داشتند و در پایان این نشست نیز حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه از همکاری دادگستری و دادستان در جهت پیگیری مسائل حقوقی و پرونده های حقوقی مرتبط با موقوفات از محسن تاج افروز رئیس دادگستری شهرستان تقدیر و تجلیل کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.