دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

شاعران محدودیتی در ارائه موضوع آثار به جشنواره «نبض واژه‌ها» ندارند

عزیزی

عزیزی آرام با اشاره به اینکه در دومین دوره از جشنواره «نبض واژه‌ها» علاوه بر این که یک بخش آزاد در کنار پزشکان و دانشجویان رشته های پزشکی داریم، امسال نیز شاعران محدودیتی در ارائه آثار خود با موضوعات مختلف ندارند.

به گزارش قدس آنلاین، سجاد عزیزی آرام، دبیر اجرایی دومین جشنواره نبض واژه ها اظهار کرد: تاکنون بیش از 100 نفر از طریق سایت جشنواره شرکت کردند و با توجه به این که مهلت ارسال آثار تا 15 مردادماه جاری در نظر گرفته شده پیش بینی می کنیم که میانگین بین 250 تا 300 اثر در سه حوزه پزشکان، دانشجویات و شاعران آزاد به دست ما برسد.

وی در ادامه افزود: هر کدام از شرکت کنندگان می توانند در سه گروه کلاسیک، آزاد و ترانه آثار خود را ارسال کنند، ضمن این که این امکان هم وجود دارد که متقاضیان در هر کدام از این بخش ها 3 اثر را به جشنواره ارسال کنند که در مجموع هر شخص می تواند 9 اثر را به جشنواره بفرستند.

عزیزی آرام درباره داوران یادآور شد: در این دوره از جشنواره در سه بخش شعر کلاسیک، شعر نو و ترانه آثار می پذیریم که داوران آن به ترتیب در بخش شعر کلاسیک عبارتند از آقایان محمد سلمانی، محمدسعید میرزایی، غلامرضا طریقی، در بخش شعر نو آقایان هرمز علیپور، حمیدرضا شکارسری، گروس عبدالملکیان و در بخش ترانه عبارتند از محمدعلی شیرازی، اکبر آزاد، سیدعباس سجادی هستند.

وی در ادامه به نحوه داوری اشاره کرد و گفت: داوران در هر بخشی متفاوت هستند و آثار بخش های مختلف طی داوری های کاملا مجزا از هم مورد بررسی قرار می گیرند. اگر کسی در هر سه بخش شرکت کند، آثارش به طور مجزا داوری می شوند و به آنها امتیاز داده خواهد شد. اگر در انتهای کار امتیاز بین دو اثر یکسان بود میانگین آن را می گیریم و اثری که امتیاز کمتری داشته باشد حذف می شود که البته به طور کلی این مسئله کمتر اتفاق می افتد که یک نفر در هر سه بخش اثر داشته باشد.

عزیزی آرام تاکید کرد: مسئله ای که برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است داوری آثار است. قرار است در پایان داوری ها از یک داور چهارم استفاده کنیم که یک نظارت کلی روی آثار داوری داشته باشد و یک داوری عادلانه محقق شود.

دبیر دومین جشنواره «نبض واژه ها» تصریح کرد: خوشبختانه اولین دوره این جشنواره بسیار خوب برگزار و با استقبال خوب شاعران و جامعه پزشکی روبرو شد. امسال با افزوده شدن بخش آزاد این امکان را فراهم کردیم که افرادی که پزشک یا دانشجوی رشته های پزشکی نیستند هم بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی در ادامه افزود: ضمن اینکه امسال این امکان به جشنواره افزوده شده که شاعران می توانند با موضوعات آزاد آثار خود را به جشنواره ارسال کنند و در این باره هیچ محدودیتی متوجه آنها نیست. آقای ایازی در معاونت اجتماعی وزارت بهداشت تاکید ویژه ای به سلامت و نشاط روحی مردم دارند و با توجه به ذهن باز و فرهنگی ایشان قرار بر این شده است که علاقمندان با موضوعات آزاد اشعار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

عزیزی آرام در پایان خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در این جشنواره صرفا رقابت نیست، بلکه هدفمان دیده شدن پرشکان و نقشی است که جامعه پزشکی در حوزه ادبیات دارد. جامعه پزشکان جز نخبگان ما هستند که در حوزه شعر و ادبیات پرقدرت ظاهر شدند و باید آنها را شناسایی کنیم و مردم بدانند که آنها غیر از حوزه تخصصی خود برای سلامت روح و روان جامعه نیز فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.