دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱

عبور مصرف برق از رکورد ۵۵ هزار مگاوات/ صرفه‌جویی کنیم تا برق قطع نشود

1

اگر مردم در منازل خود، در ساعات پیک مصرف برق صرفه جویی نکنند، احتمال شکستن رکورد تاریخ مصرف برق کشور در طی روزهای آتی وجود دارد و ممکن است در مصارف بالای ۵۵ هزار مگاوات، بخش هایی از شبکه برق آسیب دیده و شاهد رشد خاموشی ها باشیم.

به گزارش قدس آنلاین،بر اساس آمار رسمی شرکت مدیرت شبکه برق ایران، روز گذشته (دهم تیرماه) مصرف لحظه ای برق برای نخستین بار در سال جاری از مرز ۵۵ هزار مگاوات گذشت.

ثبت مصرف ۵۵ هزار و ۴۳۲ مگاوات در ساعت ۱۶ و ۱۸ دقیقه روز دهم تیرماه، بیشترین مقدار مصرف برق در سال ۹۷ بود؛ این رقم فاصله بسیار کمی با رکورد تاریخ مصرف برق کشور که در روز هشتم مردادماه سال گذشته به میزان ۵۵ هزار و ۴۴۳ مگاوات ثبت شد دارد و پیش بینی می شود در صورت عدم صرفه جویی در مصرف برق، رکورد تاریخ مصرف برق کشور در روزهای آتی بشکند.

طی روزهای اخیر خاموشی های پراکنده بسیاری به خصوص در کلانشهرها به ثبت رسیده که به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، بروز خاموشی های پراکنده ناشی از آسیب دیدگی تجهیزات برق مثل فیدرها و ترانس ها زیر بار شدید شبکه برق کشور در ساعات اوج مصرف بوده است.

* "شبکه برق ایران" دست به دامن مردم

مصرف برق در طی روزهای اخیر به شدت افزایش داشته و نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشدی ۳ تا ۴ هزار مگاواتی را نشان می دهد. وزارت نیرو آنچه ظرفیت وجود داشته را به مدار تولید، انتقال و توزیع برق آورده و اینک دست "شبکه برق ایران" برای آسیب ندیدن زیر فشار بارِ زیاد و در نتیجه جلوگیری از بروز خاموشی، به دامان مردمی است که با یک کلید در ساعات گرم روز، کولرهای آبی یا گازی و یا وسایل الکترونیکی خود را روشن می کنند.

اگر مردم در منازل خود، در ساعات پیک مصرف برق صرفه جویی نکنند، احتمال شکستن رکود تاریخ مصرف برق کشور در طی روزهای آتی وجود دارد و ممکن است در مصارف بالای ۵۵ هزار مگاوات، بخش هایی از شبکه برق آسیب دیده و شاهد رشد خاموشی ها باشیم.

به گفته همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی و تشدید خاموشی ها، هر فرد باید ۱۰ درصد در مصرف خود صرفه جویی کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.