سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲

استاندار اصفهان:

امروز باید لباس رزم اقتصادی پوشید

استاندار اصفهان

اصفهان- استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ما موظفیم در دفاع مقدس جدید، همراهی، همکاری کامل با بخش اقتصادی، بازار و اصناف داشته باشیم گفت: امروز باید دوباره لباس رزم ولی رزم اقتصادی پوشید چرا که هدف دشمنان نه دولت و نظام بلکه کشور ایران است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،  محسن مهرعلیزاده در جمع روسای اتحادیه ها و اتاق های اصناف شهرستان های استان اظهارداشت: امروز نیاز است که همدلی، اتحاد، انسجام و صمیمیت بین همه ی مردم، نیروها و مسئولین بیشتر از گذشته باشد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دشمن توطئه های زیادی را برای مقابله با جمهوری اسلامی بکار گرفته که در هیچ یک موفق نبوده است، تصریح کرد: در مقابل توطئه های دشمنان همه بسیج شدند و در این میان اصناف حضور پررنگی داشتند و در سایه راهبری های حضرت امام و الطاف بیکران الهی، همه ی مردم با همه وجود آمدند و با تقدیم صدها هزار شهید موفق شدیم.
مهرعلیزاده اظهارداشت: امروز باید دوباره لباس رزم ولی رزم اقتصادی پوشید چرا که هدف دشمنان نه دولت و نظام بلکه کشور ایران است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در هجمه ی جدید دشمنان، فرماندهی آنان انسان نرمال و عاقلی نیست و فرد عهد شکن و غیرقابل اعتمادی می باشد، افزود: ایران با عزت و بزرگی خود تنها کشوری است که برای خودش تصمیم می گیرد و تنها کشور مستقل جهان که قدرتها در تصمیمات آن نقشی ندارند ایران است.
محسن مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: ما در بُعد نرم افزار از جمله حمیت، ایمان، اعتقاد؛ فکر بسیار بالاتر از دشمنان هستیم ولی باید طراحی های دشمنان را بشناسیم.
استاندار اصفهان افزود: ما موظف هستیم در این دفاع مقدس جدید؛ همراهی، همدلی و همکاری کامل با بخش اقتصادی؛ بازار و اصناف داشته باشیم.
مهرعلیزاده تاکید کرد: باید استقلال اقتصادی خود را از دلار نفتی ایجاد نماییم تا نوسانات بازار نتواند تکانه های شدید را در بازار ایجاد نماید و باید ابزار فشار دشمنان را خنثی نماییم.
وی در ادامه به اجرای نظام استاد شاگردی اشاره کرد و افزود: این نظام همواره در کشور وجود داشته و موجب رشد صنعت و صنف شده است و در این راستا دو ماه پیش در حضور رئیس جمهور تصمیمی مبنی بر احیای آن گرفته شد بدین معنی که صنوف بتوانند شاگرد بگیرند بدون اینکه مشمول قانون کار شوند.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه این برنامه هنوز نتوانسته بطور کامل اجرا شود، افزود: سامانه ای برای این کار طراحی شده که متقاضیان می توانند از طریق آن اقدام کنند و باید برای اطلاع رسانی این طرح صورت گیرد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در کارگروهی با حضور معاون استاندار، اعضای اتاق اصناف و نمایندگان اصناف ریز موارد و مشکل هر اتحادیه مشخص می شود، تصریح کرد: مواردی که در استان قابل حل است برطرف و دیگر موارد بمنظور بررسی و ارائه ی قانون و راهکار در اسرع وقت به شکل فوق العاده به مسئولان کشوری منعکس خواهد شد.
مهرعلیزاده به چگونگی افزایش قیمت نان اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت نان تصمیمی ملی است و در این راستا بررسی های لازم از سوی استان صورت گرفته و واقعیت های مشکلات نانوایان از جمله افزایش هزینه های تولید و ... مشخص گردید و به تهران منعکس شده است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه باید راه حل منصفانه ای برای برطرف شدن این مشکل بکارگرفته شود، افزود: در جهت رفع مشکل نانوایان نیز پیشنهاداتی داده شده است که بتواند افزایش قیمت هزینه ها تا حدودی جبران شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این نشست اظهارداشت: یقینا قشر آبرومند و فعال اصناف این دوران گذر را با موفقیت پشت سرخواهند گذاشت و کاسبان استان اصفهان نیز سرمشق و الگویی برای دیگر نقاط کشور خواهند شد و ملت ایران نیز همانگونه که تاکنون مقاومت کرده با همگرایی، همنوایی و وحدت از این گردنه ی پرنشیب و فراز با سلامت عبور خواهد کرد.
شجاعی با بیان اینکه به دستور استاندار اصفهان کمیته ی ویژه ای در خصوص نوسانات بازار در حوزه ی اقتصادی استانداری تشکیل شده است، افزود: این کمیته با برگزاری جلسات متعدد مشکلات موجود را احصا نموده و در سطح استان پیگیری نموده و پیشنهاداتی نیز در سطح ملی مطرح و ارائه خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.