سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

تحولات جنوب سوریه؛

«المسیفره» در درعا آزاد شد/ «طفس» در انتظار آزادی

سوریه

ارتش سوریه در ادامه عملیات جنوب، علاوه بر قطع مسیر امدادی غرب به شرق درعا موفق شد، شهرک المسیفره را آزاد کند و خود را به شهرک «طفس»‌ برساند.

قدس آنلاین، ارتش سوریه در ادامه عملیات «جنوب سوریه» موفق شد روستای «المسیفره» را آزاد و خود را به شهرک «طفس» نزدیک کند.

هم‌زمان با رسیدن ارتش سوریه به ورودی شرقی شهرک مهم «طفس»، گروه‌های مسلحی که آشتی ملی را نپذیرفتند، با گروهک «جیش خالد بن الولید» که خودش در بیعت با داعش است، متحد شدند. این خبر را روزنامه "الوطن" سوریه به نقل از گروه «الاعلام الحربی المرکزی» گزارش کرده است.

گروهک «جیش خالد بن الولید که در بیعت با داعش است،‌ مناطقی در مثلث مرزی سوریه-اردن-فلسطین اشغالی در جولان را در اختیار دارد.

طفس در غرب شهرک «داعل» و در شمال غرب شهر درعا (مرکز استان درعا) قرار دارد. منابع خبری روز گذشته اعلام کرده بودند که ارتش سوریه از محورهای جاده «التابلین» در شرق طفس و ارتفاعات «السمن» به سمت شمال به سمت طفس در حال عملیات هستند.

در جریان عملیات پاکسازی المسیفره و مناطق اطراف آن، ارتش سوریه بیمارستان میدانی گروه‌های مسلح را کشف کرد که در آن مقادیر زیادی از داروهای ساخت آمریکا و تجهیزات پزشکی یافت شد. در واقع تروریست‌ها، عناصری را که نمی‌توانستند برای درمان به اراضی اشغالی و اردن منتقل کنند، در چنین بیمارستان‌هایی درمان می‌کردند.

در ادامه پیشروی، نیروهای سوری، در ریف جنوب شرقی درعا، مواضع افراد مسلح در روستاها و شهرک‌های «النعیمة»، «الجیزة» و «صیدا» را بشدت گلوله‌باران کردند. این مناطق طی سال‌های گذشته راه امدادرسانی به تروریست‌ها بوده است.

همچنین ارتش سوریه دامنه عملیات خود را به سمت ریف غربی درعا گسترش داده و مواضع تروریست‌های جبهه النصره و «جیش خالد بن الولید» -وابسته به داعش- را هدف قرار داد.

منابع میدانی می‌گویند که ارتش سوریه در این منطقه حلقه محاصره را بر تروریست‌ها تنگ کرده است؛ بویژه اینکه عناصر تروریستی حاضر در این منطقه به خاطر حمایتی که از سوی رژیم صهیونیستی دریافت می‌کنند به مصالحه و رسیدگی به وضعیتشان تن نمی‌دهند. لذا عناصر النصره ضمن رد هر گونه توافق با ارتش سوریه در ریف جنوب غربی درعا، به نوعی با داعش متحد شدند.

در خصوص مذاکره ارتش سوریه و طرف روس با افراد مسلح نیز گزارش شده است که گروه موسوم به «مدیریت بحران» درعا -نزدیک به معارضان- که در این مذاکرات در کنار افراد مسلح قرار دارد، به خاطر آنچه آن را «پیشنهاد توهین‌آمیز» روسیه می‌نامد، خروج خود از مذاکرات را اعلام کرد.

این گروه همچنین اعلام بسیج عمومی کرد و از همه افرادی که می‌توانند علیه ارتش سوریه سلاح به دست گیرند، خواست که به نزدیک‌ترین نقطه درگیری بروند.

به گفته منابع رسانه‌ای معارض، هم اکنون ارتش سوریه ۵۸ درصد از مساحت کل استان درعا را در اختیار گرفته و حداقل ۸۲ فرد مسلح کشته و تعداد زیادی نیز مجروح شده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.