سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵

رتبه نخست هرمزگان در افزایش ورودی ترانزیت کالا

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان

بندرعباس ـ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت : تلاش شبانه روزی فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان داریوش باقر جوان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار داشت: در ۳ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بندرشهید رجایی  با کسب ۲۹ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.
وی اضافه کرد : در این مدت هفتصد و سه هزار و ششصد و هفتاد و یک تن (۷۰۳۶۷۱) تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.
باقر جوان  بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی ، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  همچنین مرزهای پرویزخان ،بازرگان و باشماق را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۰ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می گیرد و تنها ۳۰ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.
داریوش باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت : آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی ۳ ماهه نخست سال ۹۷ ،  ۲۴۴۰ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است .
وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.
گفتنی است ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.