پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان:

تویسرکان قطعی آب ندارد

نیکداد

همدان - معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان ضمن تأکید بر اینکه در تویسرکان قطعی آب نخواهیم داشت، گفت: در تویسرکان ۲۰۰ لیتر آب تولید می‌شود در حالی که نیاز مصرفی آب در تویسرکان ۱۸۰ لیتر بوده و ۲۰ لیتر در ثانیه اضافه تولید است.

به گزلرش قدس آنلاین ،حمیدرضا نیکداد در خصوص وضعیت آب تویسرکان در تابستان امسال اظهار کرد: هیچگونه نگرانی در خصوص کمبود آب وجود ندارد و مردم این شهرستان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شهر تویسرکان ۱۳۰ لیتر در ثانیه ظرفیت تولید آب از چاه‌ها داریم و با توجه به ساخت پکیج تصفیه آب ظرفیت تصفیه ۷۰ لیتر در ثانیه آب را از سد سرابی داریم.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان بیان کرد: تأمین آب تویسرکان از سد سرابی تویسرکان طی دو سال گذشته انجام شده و امسال تا ۷۰ لیتر در ثانیه آب می‌توانیم از سد برداشت و تصفیه کنیم.

وی با بیان اینکه در مجموع تولید ۲۰۰ لیتر آب شامل ۱۳۰ لیتر در ثانیه از چاه‌ها و ۷۰ لیتر در ثانیه از سد سرابی تأمین آب تویسرکان است، بیان کرد: این در حالی است که نیاز مصرفی آب در تویسرکان ۱۸۰ لیتر است که ۲۰ لیتر در ثانیه نیز اضافه تولید داریم.

نیکداد با تأکید بر اینکه ممکن است با صلاحدید بهره‌بردار و مدیر آبفای تویسرکان در مواقعی به برخی چاه‌ها نیز خاموشی داده شود، افزود:‌ در این صورت به چاه‌ها استراحت داده و در بازسازی چاه‌ها نیز کمک می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر از نظر کمیت مشکلی در آب تویسرکان نداریم و در این صورت قطعی نیز نخواهیم داشت زیرا حجم ذخیره آب سد سرابی نیز مناسب است و تا پایان تابستان می‌تواند کمک کند.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال در همه شهرها منابع تأمین آب پیش‌بینی شده و مشکلی از نظر تأمین آب نداریم، تنها شهری که ممکن بود دچار مشکل شود، همدان بود زیرا بخش زیادی از منابع تأمین آب همدان از منابع آب سطحی بود.

وی با اشاره به اینکه ۷۲ درصد از آب شهر همدان منابع سطحی تأمین می‌شود، گفت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها که سال ۹۶ رخ داد و محدوده ۴۰ درصد عقب‌تر از میزان بارش‌ها در سال‌های قبل بود، نگران بودیم که اردیبهشت ماه بارش‌ها زیاد شد و اکنون هیچ شهری مشکل آب نداریم.

منبع فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.