پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

پرواز پاراگلایدرها در آسمان شهرکرد با اخذ مجوز امکان پذیر می‌شود

پرواز پاراگلایدرها

شهرکرد-معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شیوه نامه اخذ مجوز برای پرواز پاراگلایدرها توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تنظیم و برای طی مراحل قانونی تحویل دستگاه های مربوطه شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان، جعفر مردانی در جلسه‌ حل مشکلات ورزش هوایی پاراگلایدر اظهار کرد: هدف از این جلسه، ساماندهی و هدفمند کردن این رشته ورزشی برای دریافت مجوز است. 
وی افزود: اداره‌کل ورزش و جوانان و انجمن ورزش‌های هوایی در تدوین اساسنامه خود برای اخذ مجوز، تمام موارد از جمله نحوه پرواز، ارتفاع و شعاع پرواز، تاریخ برگزاری برنامه‌های آموزشی و مسابقات در سایت رخ را مدنظر قرار دهد. 
مردانی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های طبیعی و جذابیت این رشته در جذب گردشگر، تمامی دستگاه های مربوطه برای رفع مشکل این رشته ورزشی همیار و همراه یکدیگر باشند. 
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: امروزه ورزش‌های هیجان انگیز از جمله پارگلایدر مورد توجه جوانان قرار گرفته است و با توجه قابلیت‌های استثنایی سایت پروازی رخ، می‌توان برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و رونق گردشگری استان بهره جست. 
حمید کریمی افزود: این اداره بر قانونمند شدن این رشته ورزشی تاکید دارد و با صدور گواهی نامه برای ورزشکاران این رشته، از وقوع مشکلاتی همچون پرواز بدون مجوز پیشگیری خواهد شد. 
وی اظهار کرد: برای از سرگیری پرواز در سایت گردنه رخ که یکی از بهترین سایت‌های پروازی در خاورمیانه محسوب می‌شود، همگن بودن و همکاری بین دستگاه‌های دخیل در این امر ضرورت دارد. 
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان برای ساماندهی و نظامند کردن پرواز پاراگلایدرها تلاش خواهد کرد و امیدواریم مجوزات لازم از سازمان هواپیمایی و مابقی دستگاه‌ها برای شروع مجدد فعالیت این رشته ورزشی اخذ شود. 
کریمی با اشاره به اینکه استان داری ۹۶ خلبان آموزش دیده و ۴۵ خلبان فعال پاراگلایدار است، گفت: با توجه به پروازهای غیرمجاز که در سال‌های اخیر در سایت گردنه رخ اتفاق افتاد، پرواز در این سایت از شهریورماه سال گذشته ممنوع شده است.