سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷

وزیر آموزش‌ و پرورش:

مدارس ایرانی در خارج از کشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل اداره می‌شوند

1

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: اداره مدارس ایرانی در خارج از کشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل صورت می‌گیرد؛ در صورتی که شرایط و نیازها به‌ سرعت تغییر کرده و ضروری است ما راه‌ها و روش‌های جدید ارائه دهیم.

به گزارش قدس آنلاین،سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در نشستی با مدیران و کارکنان این مرکز، اظهار کرد: مسائل و مشکلاتی از سال‌های گذشته در این حوزه وجود داشته است و شرایط جدیدی که بر کشور در عرصه بین‌المللی حاکم شده، ضرورت توجه بیش‌ از پیش به امور بین‌الملل را تداعی می‌کند و باید در این مرکز از ظرفیت‌های موجود در سطح بین‌المللی بیش‌ از گذشته، استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: اداره مدارس ایرانی در خارج از کشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل صورت می‌گیرد، در صورتی که شرایط و نیازها به‌ سرعت تغییر کرده و ضروری است ما راه‌ها و روش‌های جدید ارائه دهیم و در قالب یک هیأت اندیشه‌ورزی، رویکردهای جدید را پیگیری کرده و پیشنهادهای عملیاتی ارائه شود.

بطحایی تصریح کرد: افرادی باید به خارج از کشور اعزام شوند که صلاحیت کافی را به‌عنوان نماینده یک کشور داشته باشد و شناخت معلمان از شرایط ایران در عرصه بین‌الملل بسیار ضروری و موثر است.

وی ادامه داد: آموزش مستمر مدیران با استفاده از فناوری جدید، امری ضروری و لازم است و کارگروه‌هایی در مرکز امور بین‌الملل دائماً باید با مدیران مدارس خارج از کشور ارتباط داشته باشند و انتخاب افراد شایسته و دارای صلاحیت و عدم مقاومت در برابر تغییرات می‌تواند به کیفیت مدارس خارج از کشور کمک کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به‌رغم وجود همه مشکلات، معلمان و مدیران مدارس خارج از کشور باید تلاش کنند تا چهره خوبی از معلمان ایران در خارج ترسیم کنند و لازم است مدیران ما هر هفته حداقل یک تا دو ساعت آموزش‌های نوین را فراگیرند.

بطحایی تصریح کرد: راه‌اندازی نظام واحد آموزشی بین‌المللی در مدارس خارج از کشور بسیار ضروری است که اگر شرایط بین‌المللی اجازه دهد باید در اسرع وقت تدوین شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.