دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲

تظاهرات در «هلسینکی» همزمان با ورود ترامپ

هلسینکی

تظاهرات‌کنندگان در پایتخت فنلاند، همزمان با ورود رئیس‌جمهور آمریکا به این شهر، اعتراض خود را به سیاست‌های ترامپ اعلام کردند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش داده‌اند همزمان با ورود «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به شهر «هلسینکی»، پایتخت فنلاند، معترضان علیه وی تظاهرات کردند. 

به نوشته پایگاه «تله‌سور»، حدود 2500 تظاهرات‌کننده با تکان دادن پلاکاردهایی که روی آنها «صلح‌آفرین باشید نه جنگ‌افروز»، «از پناه‌جویان استقبال می‌کنیم» و «دوباره حقوق بشر را با عظمت کنیم» اعتراض خود را به سیاست‌های ترامپ اعلام کردند.

ترامپ قرار است روز دوشنبه در هلسینکی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله ایران، سوریه و اوکراین تبادل‌نظر کنند. ترامپ بامداد دوشنبه وارد این شهر شد.

ترامپ قبل از سفر به فنلاند به انگلستان و اسکاتلند سفر کرده بود. لندن و اسکاتلند در روزهای گذشته صحنه اعتراضات گسترده به رئیس‌جمهور آمریکا بودند.

پوتین نیز قرار است روز دوشنبه وارد شهر هلسینکی شود. 

تله‌سور نوشته قرار است روز دوشنبه، همزمان با برگزاری دیدار ترامپ و پوتین، حدود 16 تظاهرات در نقاط مختلف این شهر برگزار شود. شهردار هلسینکی با بیان اینکه این شهر سابقه‌ای طولانی در برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز دارد گفت که درباره این تظاهرات‌ها نگرانی ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/    

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.