شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶

تداوم پیشروی های برق آسای ارتش سوریه در جنوب این کشور

سوریه

ارتش سوریه در ادامه پیشروی های برق آسای خود بر مناطق جدید در جنوب این کشور مسلط شد و شمار زیادی از تروریستها را به هلاکت رساند.

به گزارش قدس آنلاین،  منابع سوری از آزادسازی تپه ها، روستاها و شهرک های جدیدی در منطقه حدفاصل میان حومه درعا و قنیطره خبر دادند.

این منابع بیان کردند: ارتش سوریه تپه های احمر غربی و شرقی و روستاها و شهرکهای رسم قطیش، رسم الزاویه، عین زیوان، عین العبد، کودنه والاصبح در منطقه حدفاصل میان حومه درعا و قنیطره را از لوث تروریستها آزاد کرد.

به گزارش این منابع؛ در جریان عملیات ارتش سوریه شمار زیادی از تروریستها کشته شدند و ادوات و سلاح و مهمات آنها منهدم شد و بقیه مجبور به فرار از مقابل نیروهای ارتش سوریه شدند.

این درحالی است که ارتش سوریه روز گذشته ۲۱ روستا و مزرعه را آزاد کرده و موفق به انهدام مواضع و استحکامات گروههای مسلح در حومه های درعا و قنیطره شده بود.

گروههای مسلح در شهرک های المزیریب و الیادوه در حومه درعا نیز قبلا سلاح سنگین و متوسط خود را به ارتش سوریه تحویل داده بودند و این پس از ملحق شدن این دو شهرک به عملیات آشتی بود.

در همین حال منابع سوری از ورود اتوبوسهای حامل افراد مسلح و خانواده های آنها از شهرک محجه در حومه درعا به سوی ادلب در راستای توافق آشتی خبر دادند.

خبر  دیگر اینکه؛ دومین گروه از تروریستهایی که تن به آشتی ندادند به همراه خانواده های خود از روستای ام باطنه در حومه قنیطره عازم شمال سوریه شدند.

ارتش سوریه وارد روستاهای الزبیده، المشیرفه، رسم الحلبی، رسم الکرم در حومه جنوبی قنیطره شد.

منابع سوری از تسلط ارتش سوریه بر روستاهای خربه الطیر و الشیخ سعد در جنوب نوی و هلاکت شمار زیادی از تروریستها و انهدام سلاح آنها و فرار بقیه خبر دادند.

از سوی دیگر بر اثر انفجار بمب کار گذاشته شده از سوی افراد ناشناس در جاده الرقه به تل ابیض در حومه شمالی الرقه شماری از نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه کشته و زخمی شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.