یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

جزئیات زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در تازه‌آباد کرمانشاه

کرمانشاه روی نوار زلزله؛ تازه‌آباد ۱۵ بار دیگر لرزید/ یک بالگرد و ۴ تیم امداد و نجات اعزام شدند

1

زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۹ ریشتر، «تازه آباد» را به لرزه درآورد، پس از آن نیز ۱۱ بار دیگر این استان به لرزه درآمد که بزرگترین آن ۳.۹ ریشتر بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۹ ریشتر، «تازه آباد» را به لرزه درآورد. این زلزله در ساعت  ۱۴.۳۷ دقیقه و در ۸ کیلومتری زمین رخ داد. 

قدرت این زلزله به حدی بود که در استان‌های آذربایجان غربی نیز حس شده است. دو پس زلزله دیگر با قدرت ۳.۳ و ۳.۴ ریشتر هم این منطقه را به لرزه درآورد.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس در این باره اظهار کرد: تا این لحظه هیچ گزارشی در خصوص تلفات انسانی مخابره نشده است اما احتمال آسیب به ساختمان‌ها و تاسیسات زیاد است.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط نیروهای بومی احتمال جان باختن هم‌وطنانمان بسیار ضعیف است؛ به منظور بررسی دقیق‌تر نیز ۱۰ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام شده‌اند، بر اساس آخرین گزارشات، تعداد ۷ تن از هموطنانمان زخمی شده‌اند.

شفیعی افزود: در این زمین لرزه تا کنون ۳۵ تن مصدوم شده‌اند که کار آنها برای انتقال به مراکز درمانی انجام شده است.

این مقام مسؤول هم چنین از اعزام یک فروند بالگرد، ۵ تیم امداد و نجات، ۵ تیم واکنش سریع و آمادگی سوله‌های این سازمان به منظور امدادرسانی خبر داد.

بر اساس اطلاعاتی که مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرده ، پس از زمین لرزه اصلی با قدرت ۵.۹ ریشتر، تا ساعت ۱۵:۲۸ دقیقه بعد از ظهر امروز، این استان ۱۵ پس لرزه داشته است.

استاندار کرمانشاه در لحظات اولیه زمین لرزه، از مصدومیت ۲۵ نفر در این استان خبر داد. 

بر اساس اطلاعاتی که مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرده ، پس از زمین لرزه اصلی با قدرت ۵.۹ ریشتر، تا ساعت ۱۶:۱۷ دقیقه بعد از ظهر امروز، این استان ۲۲ پس لرزه داشته است.

به گزارش فارس، به برخی منازل مسکونی تازه آباد و ثلاث باباجانی خسارت‌های وارده شده است. هنوز گزارشی در خصوص آمار تلفات و آسیب‌های بیشتری مخابره نشده است.

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.