جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵

کتک کاری خلبان و کمک خلبان پرواز مشهد-بغداد

خلبان

قدس انلاین : یک هواپیمای متعلق به شرکت هوایی عراق که از فرودگاه مشهد بلند شده بود در حالی در بغداد به زمین نشست که 157مسافر آن ممکن بود به دلیل دعوا و کتک‌کاری میان خلبان و کمک‌اش هرگز به سلامت از هواپیما خارج نشوند.

به گزارش قدس انلاین به نقل از اخبار خراسان؛ شرکت هواپیمایی عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «وزیر حمل و نقل دستور آغاز تحقیق در باره ماجرای دعوای دو خلبان یاد شده هنگام پرواز را صادر کرده است.»

در این بیانیه به دلیل و بهانه مشاجره میان خلبان و کمکش اشاره ای نشده است.
این درحالیست که کمک خلبان پرواز بغداد - مشهد در نامه‌ای به مافوق خود ماجرا را اینگونه توضیح داده است: «هنگام پرواز در لحظه‌ای مشاجره صورت گرفت که خلبان به یکی از مهماندارها اجازه نداد برای من غذا بیاورد. بهانه خلبان این بود که من پیشتر از او برای درخواست غذا اجازه نگرفته بودم. خلبان پس از خوردن غذا، با عباراتی نامناسب من را مورد خطاب قرار داد و سپس ضمن توهین کتکم زد. این مسئله سبب شد تا یک از اعضای تیم امنیتی وارد کابین شود.»
خلبان و کمکش با این وجود موفق می‌شوند هواپیما را سالم در فرودگاه بغداد به زمین بنشانند اما به محض فرود در فرودگاه، خلبان بار دیگر کمک‌اش را مورد توهین و ضرب و شتم قرار می‌دهد. کمک خلبان درباره این وضیعت می‌گوید که چاره‌ای جز دفاع از خود نداشته است.
شرکت هواپیمایی عراق اعلام کرده که خلبان و کمک خلبان این پرواز در حال حاضر از کار معلق شده‌اند و باید در انتظار مجازات‌های سنگینی همچون ممنوعیت پرواز تا ابد باشند / خبرآنلاین

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.