چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶

سکانس شهادت شهید صارمی خبرنگار ایران در افغانستان + فیلم

صارمی

به مناسبت روز خبرنگار سکانس‌هایی از فیلم مزار شریف که به شهادت محمود صارمی و دیپلمات‌های کشورمان اختصاص دارد را مشاهده می‌کنید.

به گزارش قدس آنلاین، شهید محمود صارمی در خرداد ماه ١٣٤٧ در بروجرد متولد شد. او تحصیلات خود را در رشته جغرافیا تا اخذ مدرک فوق لیسانس از دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد و در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیروی رسمی آغاز به کار کرد.

در سال ١٣٧٥ به عنوان سرپرست خبرگزاری ایران در افغانستان انتخاب و به آن کشور عزیمت کرد. تا اینکه در روز ١٧ مرداد ماه در مزار شریف به همراه ٨ نفر از همکاران ایرانی خود به اسارت طالبان در آمدند و به شهادت رسیدند و در روز ١٨ مرداد به پایگاه هوایی شینداد قندهار منتقل شدند. روز ١٨ شهریور ٧٧ خبرگزاری رویترز شهادت دیپلمات‌ها و خبرنگاران را تأیید کرد و روز ٢٢ شهریور پیکر پاک او و ٨ نفر از دیپلمات‌های شهید به ایران حمل شدند.

پیکر پاک این شهید عرصه خبر و رسانه در روز ٢٨ شهریور ماه ٧٧ در بروجرد تشیع و به خاک سپرده شد.

هر ساله روز ١٧ مرداد همواره یادآور شهادت مظلومانه و غریبانه شهید محمود صارمی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به

دلیل حساسیت حرفه خبرنگاری و ارج نهادن به جایگاه خبر و خبرنگار، سالروز شهادت او را که در راه وظیفه خطیر خبرنگاری خود در معرفی و افشای چهره کریه گروه متحجر و پلید طالبان به شهادت رسید در تقویم ملی به عنوان روز خبرنگار ثبت کرد.

در ادامه سکانس‌هایی از فیلم مزار شریف که به شهادت محمود صارمی و دیپلمات‌های کشورمان اختصاص دارد را مشاهده می‌کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.