شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱

پیامدهای تحریم روسیه برای آمریکایی‌ها

4

یک کارشناس روس گفت افزایش تحریم‎های آمریکا علیه روسیه ممکن است منجر به فروپاشی نظام مالی آمریکا و حتی جهان شود.

به گزارش قدس آنلاین، یک کارشناس روس گفت افزایش تحریم‎های آمریکا علیه روسیه ممکن است منجر به فروپاشی نظام مالی آمریکا و حتی جهان شود.

الکساندر کالینین، کارشناس مسائل اقتصادی روسیه افزود: این تحریم ها و این سیاست ها نهایتاً منجر به این امر خواهد شد که رشد اقتصادی در کل جهان و آمریکا متوقف شود. اگر دلار آمریکا ارزی جهانی شد، به علت توافقی بین‎المللی بود. با افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو هرم اقتصادی خودِ آمریکا فرو خواهد ریخت و این اضمحلال هم دامن اقتصاد آمریکا و هم دامن اقتصاد جهان را خواهد گرفت.

کالینین گفت: چنین اقداماتی که آمریکا در حال انجام آن است، اگر تشدید شود، منجر به واکنش تلافی‎جویانه روسیه خواهد شد که به نوبه خود در مجموع سبب آغاز بحران‎های شدید اقتصادی در جهان می‌شود.

کالینین با آوردن نقل قولی از دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه گفت: به قول آقای نخست وزیر، تحریم های جدید علیه روسیه از سوی برخی سناتورهای بدنام کنگره آمریکا اعلام شده و گویی آنها نمی‎دانند که ما در یک دنیای پیچیده و به هم پیوسته زندگی می‎کنیم و هر اقدامی با اقدام متقابل روبرو خواهد شد. نخست وزیر گفت: امیدوارم این ایده‎های دیوانه‎وار برخی از اعضای کنگره آمریکا به مرحله اجرا در نیاید.

کالینین- با توجه به دور جدید تحریم ها علیه روسیه که قرار است از 22 اوت (31 مرداد) آغاز شود و شامل ممنوعیت صادرات تجهیزات الکترونیک و قطعات دارای مصارف دوگانه به روسیه است- گفت: «بسته اول تحریم‎ها عملاً مشابه همان تحریم‎هایی است که هم‎اکنون نیز در حال اجرا علیه روسیه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.