یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

حجت‌الاسلام رئیسی:

مسؤولان باید با رفتار خود طعم شیرین عدالت را به‌مردم بچشانند

آية الله رئيسي - کراپ‌شده

قدس آنلاین-تولیت آستان قدس رضوی گفت: همه مسؤولان باید از تقدس نظام جمهوری اسلامی حراست کنند، بنابراین، در نظام اسلامی فقط وجود امام عادل کافی نیست، چون تا زمانی که همه مسؤولان به‌عدالت رفتار نکنند، مردم طعم شیرین عدالت را نمی‌چشند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاحیه ششمین کاروان طرح ملی «ضیافت رضوی»، در جمع دانشجویان گفت: این طرح ارزشمند که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در حال برگزاری بوده، بسیار اتفاق مبارکی است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود با اشاره به‌آیه شریفه «هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ» که در ابتدای این مراسم قرائت شد؛ بیان کرد: هیچ زمان، مکان، شخص و امری در این عالم قدسی نمی‌شود، مگر در پرتو ارتباط با قدوس، هیچ اقلیمی بر اقلیم دیگر برتری ندارد، مگر آن نقاطی که قدسیت پیدا کرده‌اند، اگر کعبه شریف و سایر اماکن متبرکه قدسیت یافته، به‌دلیل ارتباط با قدوس است.

وی تصریح کرد: قدسی بودن نظام جمهوری اسلامی در پرتو چند امر شکل می‌گیرد، اولا ارتباط با قدوس، یعنی نظامی با ابتنا بر عمل به‌کتاب خدا و سنت پیامبر و سیره ائمه(ع) است.

رئیسی افزود: جایگاه حکومت در نظام مقدس اسلامی متصل به‌وحی است، یعنی امروز حجت خدا در روی زمین امام عصر(عج) هستند و ما اعتقاد داریم، جامعه باید در زمان ظهور ایشان به‌دست ایشان اداره شود و در زمان غیبت، به‌دست ولی فقیه جامع الشرایط اداره شود که امام(ره) فرمودند، حاکمیت او همان حاکمیت رسول خدا و امیرمؤمنان(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: سازوکار تشکیلاتی و سازمان کار در این کشور باید این اتصال وحی و آموزه‌های الهی را داشته باشد تا قدسی قلمداد شود، ساز و کاری در این کشور تشکیل شده که جلو هرکار خلاف شرعی را بگیرد، اگر نمایندگان مجلس حکم خلاف موازین شرعی تصویب کنند، از درجه اعتبار ساقط است، چراکه هر گونه تصمیم، اجرا و قضا باید مورد تأیید شرع مقدس باشد.

وی خاطرنشان کرد: همه مسؤولان باید از تقدس نظام جمهوری اسلامی حراست کنند، بنابراین، در نظام اسلامی وجود امام عادل لازم است، اما کافی نیست، نظام اسلامی بدون امام عادل اصلا قابل تصور نیست اما تا زمانی که همه مسؤولان به‌عدالت رفتار نکنند، مردم طعم شیرین عدالت را نمی‌چشند.

رئیسی تصریح کرد: ما در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم، طی این سال‌ها، در هر حوزه‌ای که مسؤولان ما با این نگاه قدسی رفتار کرده‌اند، موفقیت و پیروزی را شاهد بوده‌ایم، اما آن جایی که مدیران با گفتمان انقلابی فاصله پیدا کرده‌اند، برای کشور مشکل و چالش به‌وجود آمده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به‌مفهوم «دانشجوی سیاسی» که در کلام رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است؛ اظهار کرد: دانشجو، طلبه و مسؤول سیاسی کسی است که جامعه و نیازهای آن را بشناسد و آماده باشد از همه ظرفیت خود برای رفع این نیاز بهره بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: امروز دشمنان ما نسبت به‌همه داشته‌های ما طمع کرده‌اند، اسنادی که رهبر معظم انقلاب در چند وقت اخیر نسبت به‌آن اعلام موضع کرده‌اند، مانند برجام و سند ۲۰۳۰ و بسیاری از اسناد دیگر، اساسشان بر تحدید حوزه نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه بوده است.

رئیسی تأکید کرد: دشمنان ما نمی‌توانند شاهد پیشرفت‌های ما باشند، اما ما باید بدانیم که این جنگ، جنگ اراده‌ها است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: همین امامی که در جوار ایشان هستیم، امام رضا(ع) همه تهدیدهای دوران خود را تبدیل به‌فرصت کردند و در شرایطی که مأمون قصد داشت، امامت را در خلافت هضم کند، ایشان کاری کردند که در هیچ دوره‌ای در تاریخ اسلام صورت نگرفته بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.