یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی خبر داد؛

کاهش شدید تقاضا برای سفرهای خارجی

دبیر انجمن صنفی

قدس آنلاین: دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: کاهش شدید تقاضا برای سفرهای خارجی موجب کوچ شرکت‌های هواپیمایی از ایران می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین مجید فرقانی اظهار کرد: مصوبه بانک مرکزی در خصوص اختصاص ارز به شرکت‌های هواپیمایی و افزایش نرخ ارز از ۴۴۰۰ تومان به ۹۳۰۰ تومان موجب شده است که با کاهش شدید تقاضا برای سفرهای خارجی مواجه شویم.

وی ادامه داد: با این کاهش تقاضای سفر خارجی، شرکت‌های هواپیمایی به دلیل عدم جبران هزینه‌های خود، مجبورند که ایران را از برنامه‌های پروازی‌شان حذف کنند. این امر بر مسافرانی که قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند و نیز مسافران ورودی به ایران تاثیر زیادی خواهد گذاشت. دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ابراز عقیده کرد: با این تصمیمات، صنعت گردشگری با مشکل جدی در زمینه ورود مسافر روبه‌رو خواهد شد و باید گفت که دولتمردان و مدیران بانک مرکزی با تصمیمات غیرکارشناسی خود، ضربه نهایی به صنعت گردشگری را زدند. وی گفت: تاسیسات گردشگری فعال از این تصمیمات زیان بسیاری خواهند دید و به مرز ورشکستگی می‌افتند و قاعدتا با کاهش تقاضا، شرکت‌های هواپیمایی از ایران می‌روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.