دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶

بعد از اتفاقات روز گذشته در دانشکده حقوق دانشگاه تهران صورت گرفت

وسایل بسیج دانشجویی به دفتر عودت می‌شود

1

در توضیحاتی که بسیج دانشجویی دانشگاه تهران درباره اتفاقات روز گذشته دانشکده حقوق و علوم سیاسی داده آمده است که « پیش از اتمام ساعت اداری، حراست دانشگاه با دستور رئیس دانشگاه تهران، پس از شکستن قفل دفتر خواهران بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی آن را تخلیه و تصرف کرد.

به گزارش قدس آنلاین، بعد از تصرف  دفتر بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، و اعتراض اعضای این تشکل دانشجویی، جلسه‌ای بین مسئول بسیج دانشجویی، رئیس و مسئولین دانشگاه تهران برگزار شد و طی آن مقرر شد که امروز وسایل بسیج دانشجویی به دفتر عودت و دفتر نیز به این تشکل تحویل داده شود.

در توضیحاتی که بسیج دانشجویی دانشگاه تهران درباره اتفاقات روز گذشته دانشکده حقوق و علوم سیاسی داده آمده است که « پیش از اتمام ساعت اداری، حراست دانشگاه با دستور رئیس دانشگاه تهران، پس از شکستن قفل دفتر خواهران بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی آن را تخلیه و تصرف کرد.

در ادامه تاکید شده است: « به حراست دانشکده این طور دستور داده شده بود که ابتدا دانشکده را تخلیه کند و سپس هیچکدام از اعضای بسیج دانشجویی را به داخل دانشکده راه ندهد. این در حالی است که مسئول بسیج دانشکده مذکور که طبق قانون بایستی هنگام خروج اموال و نوشتن صورت جلسه در محل حضور می داشت، ساعت ها پشت درب دانشکده منتظر باز شدن آن بود. »

این تشکل دانشجویی ادامه داده است: « متاسفانه در حالی که ۳۰۰ نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در اردوی جهادی هستند، دانشگاه بدون اطلاع به مسئول بسیج دانشکده به طور غیر قانونی اقدام به هتک حرمت دانشگاه و دانشجو می‌کند.»

در ادامه آمده است: « پس از بازسازی دفاتر تشکل‌های دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، تشکل‌های دانشجویی نسبت به مکان‌های اختصاص یافته بارها اعتراض کرده و اعلام کردند فضای واگذار شده به آن ها ناعادلانه است. مسئولان دانشکده نیز عنوان کردند به دلیل اختصاص این مکان‌ها به فضاهای عمومی دانشکده، مساحت بیشتری را در اختیار تشکل‌ها قرار نمی‌دهند.»

در قسمت دیگری تاکید شد: « در حالی که پیش از تحویل گرفتن دفاتر از تشکل ها به قصد بازسازی، هیچ گونه صحبتی پیرامون کاهش، تغییر و جابجایی فضاها صورت نگرفته بود. طی اقدام امروز اموال، اسناد و پرونده های این تشکل دانشجویی به مکان دیگری منتقل شد و وضعیت آن ها برای ما مشخص نیست. در ادامه اعتراض دانشجویان بسیجی شکل گرفته و آن ها با برگزاری تحصن و تجمع مقابل دفتر بسیج دانشجویی دانشکده، خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

این تشکل دانشجویی تصریح کرده‌است: « آقای دکتر نیلی، رئیس دانشگاه تهران باید به خاطر این سوء مدریت و حواشی ایجاد شده پاسخگو باشد. انتظار داریم این حواشی که در دانشکده های دیگر نیز با شدت و ضعف متفاوت به وجود آمده است پایان یابد و بیش از این موجبات حیات، تحرک و نشاط دانشگاه را از بین نبرند.»

در نهایت پس از یک جلسه فی ما بین مسئول بسیج دانشجویی، رئیس و مسئولین دانشگاه، مقرر شد که امروز وسایل بسیج دانشجویی به دفتر عودت و دفتر نیز به این تشکل تحویل داده شود.»

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.