سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲

نحوه محاسبه فاصله طولی لازم با خودروی جلویی چگونه است؟

1

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح نحوه محاسبه فاصله طولی لازم با خودرو جلویی پرداخت.

به گزارش قدس آنلاین،سرگرد مصطفی زینی‌وند مقدم رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره میزان فاصله طولی از خودروی جلویی اظهار داشت: فقدان رعایت فاصله طولی یکی از دلایل اصلی بسیاری از تصادفات وسایل نقلیه است که نقض ماده ۱۷۳ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی نیز محسوب می‌شود.

زینی‌وند مقدم به تشریح دو روش درباره نحوه تعیین فاصله طولی با خودروی جلویی پرداخت و گفت: در روش اول باید ۲ ثانیه فاصله زمانی ازوسیله نقلیه جلویی داشته باشید. برای این کار یک شاخص ثابت مانند تیر برق را در نظر بگیرید، هر موقع وسیله جلویی از مقابل آن عبور کرد، شروع به شمردن کنید؛ یک‌هزار و یک – یک‌هزار و دو. بعد از اتمام این شمارش باید به شاخص برسید. اگر زودتر رسیدید؛ یعنی فاصله شما با وسیله جلویی کافی نیست و به آن نزدیک هستید.

وی روش دوم را این‌گونه تشریح کرد: به ازای هر ۱۰ کیلومتر سرعت بر ساعت، ۶ متر از وسیله نقلیه جلویی فاصله بگیرید؛ یعنی اگر سرعت وسیله نقلیه شما ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بود، فاصله ۶۰ متری را رعایت کنید. نکته قایل توجه این است که در زمان بارندگی و لغزندگی راه، زمان ۲ ثانیه به ۳ ثانیه افزایش می‌یابد.

منبع: افکارنیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.