پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹

دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان در مشهد برگزار می‌شود

مشهد

قدس آنلاین: معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان خراسان‌رضوی گفت: دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در اسفند ماه ۹۷ در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین افشین تحفه‌گر اظهار داشت: اشاعه و ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) از اهداف اصلی برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است.

وی افزود: حمایت از برنامه‌سازی فرهنگی هنری برای عموم کودکان و نوجوانان به ویژه کودکان و نوجوان مناطق محروم و حمایت از فعالین عرصه کودک و نوجوانان به ویژه هنرمندان آثار مذهبی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان خراسان‌رضوی با اشاره به محورهای دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی بیان کرد: معارف و سیره رضوی، ارزش‌های دینی و معارف اسلامی، معارف اهل بیت (ع)، داستان‌های مذهبی، قرآنی، پیامبرانی الهی و اخلاق، فرهنگ و سبک زندگی اسلامی از مهم‌ترین محورهای این جشنواره است.

تحفه‌گر خاطرنشان کرد: جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در دو بخش نمایش صحنه‌ای و عروسکی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تقویم برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال فیلم اثر تا پایان دی ماه سال جاری است و آثار پذیرفته شده تا نیمه بهمن ماه ۹۷ اعلام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.