جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵

اعلام جزئیات ویژه برنامه‌های «روز عرفه» در حرم مطهر رضوی

برنامه‌های روز عرفه حرم

قدس آنلاین:معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل حرم مطهر رضوی برای برگزاری ویژه برنامه‌های روز عرفه خبر داد و جزییات برگزاری این برنامه معنوی را اعلام کرد.

حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز به اعلام ویژه برنامه‌های روز عرفه حرم مطهر رضوی پرداخت و اظهار کرد: به مناسبت ۹ ذی الحجه روز عرفه، روز نیایش با پروردگار متعال ویژه برنامه‌های بارگاه منور امام رضا(ع) سه‌شنبه ۳۰ مردادماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با مرکزیت صحن جامع حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
وی افزود: در ابتدای این برنامه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی به ایراد سخنرانی و در ادامه محمود کریمی به قرائت دعای عرفه می‌پردازد.
حسینی با اشاره به اینکه صوت و تصویر این برنامه به صورت سراسری در تمامی اماکن متبرکه پخش خواهد شد، گفت: پس از قرائت دعای عرفه و اقامه نماز مغرب و عشاء چند تن از مداحان خاندان عصمت و طهارت در مصیبت «مسلم بن عقیل» و «هانی بن عروه» به روضه خوانی و مرثیه سرایی می‌پردازند.
وی افزود: با توجه به حضور گسترده زائران برای بهرمندی از دعای عرفه، به تعداد کافی کتاب‌های ادعیه و دعای عرفه تدارک دیده شده که در روز عرفه در چندین نقطه از حرم مطهر امام رضا(ع) توزیع خواهد شد.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: عرفه روزی است که خداوند بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر از دیگر اوقات است. 

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.