شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵

جایگاه مشهد در تقویم میزبانی‌های فدراسیون شطرنج باید تقویت شود

بطولة شطرنج

قدس انلاین : سرپرست هیئت شطرنج خراسان‌رضوی گفت: جایگاه مشهد در تقویم میزبانی‌های فدراسیون شطرنج باید تقویت شود.

رضا نجاتی  اظهار داشت: همواره سعی کرده‌ایم تمامی افراد فعال در حوزه شطرنج را با تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم و از سوی دیگر درصدد هستیم از قهرمانان و افتخارآفرینان خود حمایت کرده و شطرنج را از نظر کمی و کیفی ارتقاء دهیم.

سرپرست هیئت شطرنج خراسان رضوی بیان کرد: باید جامعه آماری مناسب و باکیفیتی را برای شطرنج خراسان رضوی تربیت کرده و پرورش دهیم. از سوی دیگر باید تعامل سازنده‌ای با اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از سویی و فدراسیون از سوی دیگر داشته باشیم.

وی عنوان کرد: پنج دوره آموزشی از سوی فدراسیون درخواست کرده و این اتفاق رخ داده و از سوی دیگر مسابقات خود را توسط فدراسیون رجیستر کرده‌ایم و همفکری مناسبی با اداره کل و همچنین فدراسیون شطرنج داریم. در حوزه سمن‌ها نیز ورود داشته‌ایم و در تلاش هستیم تا حداکثر امکانات مورد نیاز را فراهم کنیم.

نجاتی خاطرنشان کرد: در حوزه میزبانی کشوری کمبود داریم و باید در این حوزه کنار بیائیم؛ تقویم فدراسیون بسته شده و عملا نمی‌توانیم در حوزه میزبانی شطرنج اقدام کنیم و در سال‌های اخیر در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و امیدواریم در سال‌های آتی بتوانیم در حوزه میزبانی وضعیت خود را در تقویم فدراسیون ثبات ببخشیم.

وی ادامه داد: مشهد در حوزه شطرنج ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و از برخی شهرها که در حال حاضر میزبانی را برعهده دارند ظرفیت بیشتری داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.