شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲

۱۸۰میلیارد ریال تسهیلات به عشایر خراسان رضوی پرداخت شد

عشایر

قدس آنلاین: مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال ۱۸۰میلیارد ریال تسهیلات پرورش دام به عشایر این استان پرداخت شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد نبوی فرد در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته در سبزوار افزود: عمده تسهیلات توسط شرکت تعاونی عشایری برای تامین علوفه، خرید بره و بهسازی اماکن نگهداری دام پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: امسال ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای عشایر خراسان رضوی تخصیص یافته که تاکنون ۵۳۰ میلیارد ریال درخواست تسهیلات برای پرواربندی از سوی عشایر استان درخواست شده و ۱۸۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: به دلیل کاهش بارش و خشکی مراتع از ابتدای امسال ۲۱ هزار تن علوفه دامی، کنسانتره و جو برای جبران کمبود علوفه مورد نیاز دامهای عشایر این استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه پارسال ۵۳ هزار تن علوفه بین عشایر توزیع شد، گفت: تا پایان سال ۹۷نیز ۶۰ هزار تن علوفه توزیع می شود که مراحل خرید و ذخیره سازی آن انجام شده است.

نبوی اظهار داشت: امسال ۲۲ میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای عشایر خراسان رضوی تخصیص یافته که عمده این اعتبار صرف بهسازی راههای عشایری و تامین آب شرب آنها می شود.

عشایر خراسان رضوی بیش از ۱۰ درصد دام سبک استان را در اختیار دارند و سالانه ۱۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن مواد لبنی، هزار و ۱۰۰ تن الیاف دامی شامل پشم، کرک و مو و ۴۱ هزار و ۸۰۰ متر مربع دست بافته شامل گلیم، جاجیم، قالیچه و تابلوفرش تولید و به بازار عرضه می کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.