یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره:

انعقاد قرارداد با ۳۰ عنوان فیلم سینمایی در سال ۹۷/ اولویت ما خرید آثار دفاع مقدس و مضامین دینی و انقلابی است

م

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره گفت: تقریبا همه آثار در زمینه دفاع مقدس را خریداری کرده‌ایم.۳۰ عنوان فیلم برای امسال قرارداد بسته‌ایم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، سعید خندق آبادی مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره با اعلام این خبر افزود: امسال با خرید ۳۰ عنوان فیلم، پنجاه درصد فیلم‌های متقاضی شبکه نمایش خانگی را خریداری کرده‌ایم. فیلم‌های پرفروشی مانند: «لاتاری»، «به وقت شام»، «لونه زنبور»، «فیلشاه»، «هزارپا»، «خاله قورباغه»و «خجالت نکش» از خریدهای امسال مؤسسه هنرهای تصویری سوره هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم تا با انتخاب عناوین شاخص سینمایی و تولیدات سال سینمای ایران خریدهای مناسبی داشته باشیم خاطرنشان ساخت: یادآوری کنم که ما مؤسسه‌ای خودگردان هستیم. یعنی بدون حمایت حوزه هنری و بدون استفاده از پول بیت المال این مؤسسه را اداره می‌کنیم.

مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره با تأکید بر اینکه تقریبا همه آثار در زمینه دفاع مقدس را خریداری کرده‌ایم گفت: در کنار فیلم‌های پرفروش؛ برای‌مان فیلم‌هایی که از نظر هنری نیز با ارزش باشند بسیار مهم است. البته برخی از آثار هر دوی این مشخصات را دارا هستند. در سال‌های اخیر ما موسسه‌ای بوده‌ایم که تقریبا همه آثار در زمینه دفاع مقدس را خریداری کرده‌ایم. درواقع، اولویت‌های اول ما خرید آثار دفاع مقدس و آثاری با مضامین دینی و انقلابی است.

وی اضافه کرد: آثاری مانند «ویلایی‌ها»، «دریاچه ماهی»، «ماجرای نیمروز»، «شاهزاده روم» ،«ابوزینب»، «ایستاده در غبار»، «بیست و یک روز بعد» و.... برخی از این آثار را حتی، با رقم‌های حمایتی خریداری کرده‌ایم تا از صاحبان فیلم تقدیر کرده باشیم. در کنار این آثار، فیلم‌های پرفروشی را نیز خریده‌ایم تا با کسب درآمد از آثار فاخر حمایت کنیم.

خندق آبادی، «خانواده» را به عنوان یکی از شاخص‌ها و شعار اصلی حوزه هنری عنوان کرد و یادآور شد: این موضوع کاملا یکی از اولویت‌های اصلی ما است. هم در زمان اکران و هم در زمان خرید آثار برای شبکه نمایش خانگی این تاکید وجود دارد که آثاری اکران و پخش شوند که اعضای خانواده بتوانند در کنار یکدیگر آنرا تماشا کنند. این شعار اصلی حوزه هنری است و تلاش ما نیز در راستا است.

وی ضمن گلایه از بدحسابی برخی مؤسسات شبکه نمایش خانگی توضیح داد: همواره سعی کرده‌ایم خوش حساب باشیم. صاحبان آثار مطمئن هستند که فیلم‌شان را به مؤسسه‌ای فروخته‌اند که قطعا به تعهدات مالی‌اش عمل خواهد کرد و به قول معروف اگر دیر و زود داشته باشد، سوخت و سوز ندارد. متأسفانه در برخی از مؤسسات نمایش خانگی همکاران ما بدحسابی کرده‌اند و اعتماد صاحبان آثار را نسبت به خود خدشه‌دار کرده‌اند. اما تا بحال هیچکدام از تهیه کنندگان از ما بدحسابی ندیده‌اند و امیدوارم در ادامه نیز، این روند ادامه داشته باشد.

وی به تمهیدات و تدابیر پیش بینی شده در مؤسسه هنرهای تصویری سوره پرداخت و اضافه کرد: در تلاش هستیم آثار را برای خرید از زمان نوشتن فیلمنامه انتخاب کرده و حمایت مالی را از همان زمان آغاز کنیم تا در تولید نیز کمک کرده و سهم داشته باشیم تا فیلم بدون مواجه شدن با مشکلات مالی به مرحله اکران برسد. چون حوزه هنری تقریباض تنها کمپانی تولید فیلم هست که از تولید متن و فیلنامه را دارد تا تولید فیلم و پخش و سینما و در نهایت نمایش خانگی لذا ما فیلمنامه‌هایی را که می‌پسندیم به جهت داشتن این امکانات از زمان تولید فیلم وارد می‌شویم که بتوانیم در خصوص اکران فیلم کمک‌های ویژه به آن فیلم داشته باشیم.

وی همچنین، فروش اینترنتی آثار، قراردادن رایگان برخی فیلم‌ها در سایت «سوره نما» و فروش آثار  در «لینک پلی» و توسعه ظرفیت‌هایی فروش دیجیتالی از دیگر اقدامات این موسسه خواند و گفت:  امیدواریم ظرف یکی دوسال آینده یکی از سایت‌های  پرفروش آثار سینمایی در کشور باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.