دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶

بسته خبری پلیس اصفهان

کشف محموله ۶ میلیارد ریالی کالای قاچاق در شهرضا

بازداشت ۲ متهم در عملیات کشف کالای قاچاق /گزارش تصویری

با تلاش مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا محموله بزرگ حبوبات خارجی قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال کشف و ۲ نفر در این رابطه دستگیر شدند

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان، سرهنگ محمد حسین باباکلانی اظهار داشت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید امامی با همکاری نیروهای واحد گشت  یگان تکاوری طی یک عملیات ویژه خودروهای عبوری را تحت کنترل و نظارت خود قرار دادند.

وی افزود: در این عملیات مأموران حین کنترل خودروهای عبوری به ۲ دستگاه کامیون کشنده که از استان های جنوبی به سمت تهران در حرکت بودند، مشکوک و آنها را متوقف کردند.

این مقام مسئول عنوان داشت: با توجه به اینکه اسناد و مدارک ارائه شده توسط رانندگان هیچ گونه همخوانی با محتوای بار آنها نداشت به همین دلیل طی هماهنگی با مقام قضائی از این خودروها بازرسی به عمل آمد که در نتیجه مقدار ۵۴ هزار کیلوگرم حبوبات خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، ارزش محموله مکشوفه را براساس اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۶ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این رابطه پرونده تشکیل و رانندگان هر ۲ خودرو  به اتهام حمل کالای قاچاق به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

دستگیری باند سارقان داخل خودرو در شاهین شهر

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از دستگیری باند ۴ نفره سارقان وسایل و قطعات داخل خودرو خبرداد.

سرهنگ رجبعلی مختاری با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت وسایل و قطعات داخل خودرو های پارک شده در کنار خیابان، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان شاهین شهر قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در این راستا تحقیقات خود را آغاز و با جمع آوری قرائن و شواهد موجود موفق شدند ۴ سارق که در این سرقت ها دست داشتند را شناسایی و طی عملیاتی ضربتی آنها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان پس از دستگیری در تحقیقات صورت گرفته به چندین فقره سرقت اعتراف و مالخر اموال مسروقه را نیز معرفی کردند که با اعترافات متهمان، وی  نیز دستگیر و طی بازرسی از مغازه او مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه کشف و به مالباختگان تحویل شد.

سرهنگ مختاری در پایان  خاطر نشان کرد: در این رابطه متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی منتقل و با قرار صادره روانه زندان شدند.

۲۶۰ میلیون ریال کالای قاچاق در گلپایگان توقیف شد

مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان طی عملیاتی ۲ دستگاه موتور سیکلت ۴۰۰ سی سی خارجی قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.

سرهنگ حسین بساطی گفت: در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با اولویت کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی به اجرا گذاشته شد، مأموران انتظامی شهرستان گلپایگان ۲ دستگاه موتور سیکلت سنگین خارجی قاچاق و غیرمجاز را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان افزود: ارزش این ۲ موتورسیکلت توسط کارشناسان مربوطه ۲۶۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ بساطی گفت: در همین رابطه ۲ نفر دستگیر و همراه پرونده تشکیل شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام انتظامی ضمن تاکید بر عزم پلیس در برخورد با قاچاق کالا و ارز از مردم خواست در صورت کسب هرگونه اطلاعات از فعالیت های قاچاقچیان، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

توقیف ۲۵ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در شاهین شهر

با اجرای طرح نظارت بر صنوف که توسط ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر انجام شد. ۲۵ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف و یک نفر در این رابطه دستگیر شد

سرهنگ رجبعلی مختاری با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با فروش کالاهای خارجی قاچاق، طرح نظارت بر صنوف توسط مأموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر اجرا شد.

وی افزود: دراین طرح مأموران طی بازرسی از یک مغازه سوپر مارکت تعداد ۲۵ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق که فاقد هالوگرام شرکت دخانیات بودند را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر در پایان خاطر نشان کرد: در این رابطه متصدی متخلف این واحد صنفی دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.

دستگیری سارق داخل خودرو

فردی که وسایل و لوازم داخل خودروهای پارک شده در کنار خیابان را سرقت می کرد در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر شد.

 سرهنگ سعید سلیمیان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر سرقت لوازم و وسایل از داخل خودرو آنها شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با بررسی های به عمل آمده توسط کارآگاهان مشخص شد یکی از سارقان سابقه دار در امر سرقت از داخل خودرو های پارک شده در کنار خیابان که از سطح ایمنی پایینی برخوردارند فعالیت می کند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: با انجام تحقیقات و اقدامات پلیسی سرانجام این سارق سابقه دار شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در تحقیقات صورت گرفته ضمن اعتراف به بزه انتسابی به چندین  فقره سرقت اقرار کرد که در این رابطه پرونده تشکیل و متهم به منظور اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم، هنگام ترک خودروی خود دقت کنند که درها و شیشه ها کاملا بسته باشد و اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و یا سایر وسایل بازدارنده دیگر مجهز کنند و حتماً این موضوع را از یاد نبرند که وسایل شخصی شامل کیف، اسناد و مدارک و هر چیز با ارزش دیگر  را داخل خودرو به ویژه روی صندلی و در معرض دید قرار ندهند.

دوست شاکی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری فردی که با به دست آوردن رمز کارت عابر بانک یکی از شهروندان توانسته بود به صورت اینترنتی مبلغ ۲۵ میلیون ریال از حساب وی سرقت کند خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ ۲۵ میلیون ریال را از حساب او سرقت کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد، فرد یا افرادی با به دست آوردن کارت عابر بانک و در اختیار داشتن اطلاعات و رمز های عبور شاکی، مبالغی را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی برداشت کرده است.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت : کارشناسان پلیس فتای شهرستان با انجام اقدامات علمی و تخصصی هویت عامل اصلی این سرقت را شناسایی و وی را طی هماهنگی با مقام قضائی دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد سارق دوست شاکی است تصریح کرد: متهم در بازجویی های بعمل آمده به بزه ارتکابی اعتراف که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان گفت: به شهروندان توصیه می کنیم کارت های عابر بانک خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورتی که نیاز به این کار داشتند پس از اتمام کار نسبت به تغییر دادن رمز اول و دوم آن اقدام کنند تا راه برای هر گونه سوءاستفاده احتمالی بسته شود.

پلمپ انبار مواد غذایی تاریخ گذشته و تقلبی در خمینی شهر

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از کشف محموله مواد غذایی تاریخ گذشته و تقلبی از انبار یکی از فروشگاه های زنجیره ای خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: ماموران این فرماندهی در پی کسب خبری مبنی بر وجود کالاهای غیر بهداشتی، تاریخ گذشته وتقلبی در انبار یکی از فروشگاه های زنجیره ای، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی و کسب اطمینان از درستی موضوع و شناسایی دقیق انبار مذکور، به همراه نمایندگان اداره بهداشت و اتاق اصناف از این انبار بازرسی بعمل آوردند که در نتیجه این عملیات محموله مواد غذایی غیر بهداشتی، تاریخ گذشته و تقلبی کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: اقلام کشف شده شامل ۲۴۰ شیشه ۵۰۰ گرمی سس مایونز،۴۸۰ بطری روغن زیتون،۲۵۰ بطری روغن کنجد تاریخ گذشته وغیر بهداشتی به همراه ۲۴ عدد شیشه یک کیلویی عسل و ۱۸۰ عدد بطری یک لیتری آبلیمو تقلبی است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر تصریح کرد:برابر هماهنگی های به عمل آمده با اداره تعزیرات حکومتی و اداره بهداشت شهرستان، انبار مذکور توسط ماموران این فرماندهی پلمپ شد.

سرهنگ جعفری نژاد با بیان اینکه در این رابطه یک فرد متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، از شهروندان خواست درصورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرمجاز و موارد مشکوک توسط افراد سودجو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

پلمپ انبار ۵ و نیم میلیارد ریالی احتکار برنج در اصفهان

با تلاش ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان ۷۵ تن برنج احتکار شده به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ محمد علی یوسلیانی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی سودجو مقادیر زیادی برنج خارجی با مارک های مختلف را در یک انبار احتکار کرده و منتظر تغییر قیمت آنها در بازار هستند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع، طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه نمایندگان اداره صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی از انبار مذکور بازدید به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات ۷۰ تن برنج احتکار شده به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ یوسلیانی، با بیان اینکه انبار مذکور به دستور مقام قضائی پلمپ شده است گفت: در این رابطه یک فرد متخلف نیز شناسایی و همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت در زمینه احتکار و قاچاق کالا توسط افراد سودجو، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

انفجارآبگرمکن در لنجان حادثه آفرید

بر اثر انفجار آبگرمکن منزلی در شهرستان لنجان یکی از ساکنان منزل به شدت مجروح و روانه بیمارستان شد.

سرهنگ غلامرضا افشاری با اعلام این خبر افزود: در پی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع انفجار در یکی از منازل شهر زرین شهر، ماموران بلافاصله در محل حاضر شدند.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد آبگرمکن منزل دچار انفجار شده که در این حادثه یکی از ساکنان  به شدت مجروح و توسط نیروهای امدادی جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ افشاری علت این حادثه را برابر اعلام نظر کارشناسان نقص فنی آبگرمکن عنوان کرد و اظهار داشت:به شهروندان توصیه می کنیم قبل از هر گونه اتفاق ناگواری نسبت به رفع عیب و نقص تجهیزات خود اقدام کرده و حتماً در این زمینه از کارشناسان و متخصصان مربوطه کمک بگیرند

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.