دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲

عمران خان: مفسدان اقتصادی دشمنان من هستند/ کاخ نخست وزیری را دانشگاه خواهم کرد

0

نخست وزیر جدید پاکستان در اولین سخنرانی خود با تکرار مواضع قبلی اعلام کرد: مبارزه با فساد اقتصادی مهمترین اصل در حکومت ما خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، «عمران خان» نخست وزیر جدید پاکستان در اولین سخنرانی خود اعلام کرد: از تمام کارمندان و حامیان حزب تحریک انصاف تشکر می‌کنم زیرا تلاش 22 ساله آنان باعث شد تا ما در انتخابات پیروز شویم.

وی تصریح کرد: در مسیر پیروزی دوستان زیادی را از جمله « احسن رشید و سلونی بخاری» از دست دادیم ولی دست از تلاش و مبارزه برنداشتیم.

عمران خان افزود: تلاش ما این است که رویای محمد علی جناح و علامه اقبال را تعبیر کنیم و پاکستان را به گونه‌ای پیش ببریم که تبدیل به یک الگو در جهان اسلام شود.

نخست وزیر پاکستان گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر آنقدر به بدهی‌های کشور اضافه شده است که برای پرداخت سود این بدهی‌ها بازهم باید از خارج قرض بگیریم.

وی با اشاره به وضعیت بد بهداشتی در پاکستان گفت: متاسفانه در حال حاضر جزو 5 کشوری هستیم که کودکان بر اثر آشامیدن آب آلوده جان خود را از دست می‌دهند.

عمران خان اضافه کرد: تنها برای کاخ نخست وزیری 500 کارمند، 35ماشین ضد گلوله و صدها نفر نیروی امنیتی در نظر گرفته بودند و این باعث می‌شد تا مخارج بسیار سنگینی به دولت تحمیل شود.

وی تاکید کرد: در بسیاری از کشورهای جهان حکام باید پاسخگوی مردم باشند و در صورتی که خطایی از آنان سر بزند استعفا می‌دهند ولی در پاکستان اینگونه نبوده است.

رهبر حزب تحریک انصاف اظهار داشت: در مکانی که زندگی می‌کنم تنها 2 نفر کارمند و 2 ماشین قرار خواهم داد و نیروهای امنیتی نیز با تاکید فراوان سازمان‌های امنیتی ما را همراهی می‌کنند.

عمران گفت: هیچ از یک اعضای کابینه ما و حتی نمایندگان ما در ایالت‌های از ساختمان‌های مجلل موجود استفاده نخواهند کرد و تلاش می‌کنیم این ساختمان‌های بزرگ را به مراکز علمی تبدیل کنیم.

وی افزود: کاخ نخست وزیری پاکستان را به دانشگاهی بزرگ تبدیل می‌کنم که دانشمندان صاحب نام تحقیقات خود را در آن به انجام برسانند.

عمران خان تصریح کرد: پول‌های حاصل از پس اندازها را خرج قشر محروم جامعه می‌کنیم تا شرایط زندگی آنان بهتر شود.

وی گفت: تمام اموالی که به صورت غیر قانونی طی سال های اخیر از کشور خارج شده اند را به پاکستان بازمی‌گردانیم و آن را خرج مردم خواهیم کرد.

نخست وزیر جدید پاکستان اضافه کرد: من با هیچ کس خصومت شخصی ندارم ولی هر شخصی دست به فساد اقتصادی بزند او را دشمن خود می‌دانم .

گفتنی است عمران احمدخان نیازی در انتخابات اخیر با شکست دادن دیگر احزاب بزرگ پاکستان توانست قدرت را در این کشور به دست بگیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.