جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

حزب‌الله لبنان «جنایت» ائتلاف سعودی در «الحدیده» را محکوم کرد

4

حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن حمله دیروز ائتلاف سعودی به شهرستان الدریهمی استان الحدیده در غرب یمن، تاکید کرد که قتل کودکان و زنان و بمباران مدارس، بیمارستان‌ها، بازارها و اماکن تاریخی یمن، جنایت جنگی است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، حزب‎الله لبنان بلافاصله در پی حمله دیروز ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده که باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها زن و کودک شده است، بیانیه‌ای صادر کرده است.

حزب الله در بیانیه‌ خود اعلام کرد که هنوز خون دانش‌آموزان مدارس در الحدیده واقع در غرب یمن خشک نشده بود که ائتلاف سعودی مرتکب «جنایت» جدیدی در همین استان شده است.

در این بیانیه آمده است: آنچه که ائتلاف سعودی در قتل کودکان، زنان و بمباران مدارس، بیمارستان‌ها، بازارها و اماکن تاریخی در یمن مرتکب می‌شوند، جنایت جنگی غیر قابل انکار است و همه آزادگان جهان آن را محکوم می‌کنند.

حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل در قبال این جنایات، از جهانیان خواست تا در برابر حملات وحشیانه ائتلاف سعودی بایستند.

ائتلاف متجاوز دیروز با حمله هوایی به روستای «الکوعی» شهرستان الدریهمی استان الحدیده واقع در غرب یمن، بیش از ۳۰ نفر از زنان و کودکان یمنی را به شهادت رسانده است.

ائتلاف سعودی به در تاریخ هجدهم مرداد ماه نیز با انجام حمله هوایی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی در استان صعده، ۵۵ تن از کودکان یمنی را شهید و بیش از ۷۰ تن دیگر را راهی بیمارستان کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.