شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

رئیس نمایشگاه داران خودرو خبر داد

اختلاف قیمت‌ها در بازار نابسامان خودرو به بیش از ۵۰میلیون تومان رسید

خودرو

رئیس نمایشگاه داران خودرو با اعلام اینکه در خودروهای زیر ۳۰ میلیون اختلاف قیمت از کارخانه تا بازار به ۱۳ میلیون رسیده است، گفت: در خودروهای ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومانی نیز اختلاف قیمت کارخانه تا بازار از ۲۰ تا ۴۰ میلیون رسیده که این موضوع اصلا منطقی نیست.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین،  سعید موتمنی با اشاره به اینکه متأسفانه نظارتی بر بازار خودرو نیست و قیمت‌ها سلیقه‌ای تعیین می‌شود، اظهار داشت: در این شرایط بازار به نفع واسطه‌هاست به این صورت که با خرید از نمایندگی‌ها و فروش در بازار سودهای هنگفت نصیب این افراد می‌شود.

وی با اعلام اینکه متأسفانه برخی نمایندگی‌ها نیز محصولات خود را با قیمت آزاد به بازار عرضه می‌کنند، افزود: هیچ نظارتی به عملکرد شرکتها و نمایندگی‌ها نمی‌شود آنها به دلخواه خودرو را قیمت گذاری کرده و راهی بازار می‌کنند.

رئیس نمایشگاه داران خودرو با اعلام اینکه در خودروهای زیر 30 میلیون اختلاف قیمت از کارخانه تا بازار به 13 میلیون رسیده است، گفت: در خودروهای 30 تا 45 میلیون تومانی نیز اختلاف قیمت کارخانه تا بازار از 20 تا 40 میلیون رسیده که این موضوع اصلا منطقی نیست.

موتمنی اضافه کرد: متأسفانه در بازار قیمت خودروهای بالای 45 میلیون تومان نیز شاهد اختلاف 39 تا 50 میلیون تومانی از کارخانه تا بازار است.

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی خرید و فروشی در بازار انجام نشده و دلالان و واسطه‌گران یکه‌تاز بازار هستند، تصریح کرد: قرار بود با فروش خودروسازان اوضاع بازار ساماندهی پیدا کند اما تحویل‌های بلندمدت و فروش‌های محدود باعث شده رشد قیمت‌ها در سطح بازار قابل توجه بوده و نابسامانی بازار تشدید پیدا کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

  • فراموشکار ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۳:۲۱
    0 0
    اینم یک سیاست کثیف خودروسازان. الان تو بازار ماشین گرون میشه و فردا تو سایت کارخونه و نمایندگی. مردم بیچاره هم وقتی ببینن بازار اینقدر گرونه علیرغم افزایش قیمت توسط کارخونه صداشون در نمیاد و میرن از کارخونه میخرن کارخونه هم به هدفش که افزایش بی دردسر قیمته میرسه

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.