دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰

نوربخش: 42 میلیون ایرانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند

1

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حدود 42 میلیون نفر از شهروندان ایرانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری که امروز (دوشنبه) برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد قربان، غدیر و هفته دولت اظهار کرد: در حال حاضر ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از شهروندان ایرانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه ۱۴ میلیون خانواده تمام ابعاد زندگیشان از جمله معیشتی، مستمری، درمان و همچنین ۱۶ مزیت دیگر را از تامین اجتماعی دریافت می‌کنند، افزود: سازمان تامین اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۲ تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های بیمه‌ای کشور است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ایران از لحاظ پوشش بیمه‌ای جزء ۱۰ کشور برتر جهان است، گفت: بیمه سازمان تامین اجتماعی شامل بیمه بیکاری، مستمری، توانبخشی، ازدواج، فوت و بازماندگان می‌شود.

نوربخش با بیان اینکه طبق ماده ۹۶ تامین اجتماعی افزایش حقوق مستمری بگیران باید از سوی هیئت وزیران تصویب شود، تصریح کرد: درصد افزایش حقوق مستمری بگیران مبتنی بر افزایش حقوق شاغلان است و بر اساس قانون ابتدا باید حقوق شاغلان مشخص شود و بر اساس آن حقوق مستمری بگیران تعیین شود.

وی افزود: همیشه حقوق شاغلان بیشتر از حقوق مستمری بگیران بوده است و با توجه به اینکه حقوق مستمری بگیران باید در شورای حقوق و دستمزد تصویب شود، این مصوبه در فروردین ماه تصویب و پیشنهاد افزایش حقوق مستمری بگیران در اردیبهشت ماه اجرا شد و ما از خرداد ماه این افزایش حقوق را اعمال کردیم. بنابراین ما به التفاوت اردیبهشت ماه پرداخت شده و برای فروردین ماه نیز از ابتدای این ماه به صورت حروف الفبا در حال پرداخت است.

نوربخش با بیان اینکه هدف از تشکیل اداره کل اتباع، پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی مقیم ایران و پوشش بیمه‌ای ایرانیان خارج از کشور است، گفت: حدود 3 هزار نفر از اتباع خارجی در سال 92 تحت بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند و در حال حاضر نیز بالغ بر 72 هزار و 695 نفر از اتباع خارحی تحت پوشش این بیمه هستند.

وی افزود: بیمه اتباع خارجی در ایران جزء بیمه‌های اجباری است و شامل بیمه درمان، مستمری و ۱۶ مزیت بیمه‌ای دیگر می‌شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با ببان اینکه سازمان تامین اجتماعی دارای هلدینگ گردشگری است و شامل مجموعه هتل‌های ۵ ستاره و ۴ ستاره گردشگری و سیستم ترابری قطارهای رجا می‌شود، تشریح کرد: ابزارهایی در اختیار است که بتوانیم شرایط گردشگری را فراهم کنیم.

نوربخش با بیان اینکه حدود ۸۰ بیمارستان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است، گفت: ۱۷ بیمارستان در نقاط مرزی کشور وجود دارد. همچنین ۳۵۰ مرکز درمانی تخصصی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: مجموع این‌ بیمارستان‌ها می‌تواند امکاناتی با سطح بالا را برای ارائه خدمات توریستی درمانی فراهم کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.