چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱

سردار سنایی‌راد:

ایران آمادگی دفاعی بالایی دارد که سیلی‌های سختی به متجاوز بزند/ آمریکا از شبح جنگ برای رسیدن به مذاکره استفاده می‌کند

سردار سنایی

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه شرایط همراهی دنیا با آمریکا در جنگ احتمالی با ایران به هیچ وجه مهیا نیست، عنوان کرد: ترامپ به هیچ وجه قدرت اجماع‌سازی ائتلافی علیه ایران را ندارد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، سردار «رسول سنایی‌راد»  با بیان اینکه در موضوع جنگ احتمالی آمریکا علیه ایران، هم باید به پیش‌زمینه‌ها و هم به پیامدهای موضوع توجه داشته باشیم، گفت: وقوع یک جنگ مستلزم وجود پیش‌زمینه‌ها و مقدماتی است ضمن آنکه قبل از آغاز جنگ، باید به پیامدهای راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی جنگ نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه بر اساس قاعده «هزینه فایده» جنگ زمانی رخ می‌دهد که فوایدی برای آغازکننده جنگ مترتب باشد، افزود: جنگ آمریکا علیه ایران به جز هزینه‌های سنگین و گزاف، هیچ عایدی برای آمریکا نخواهد داشت.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با طرح این پرسش که آمریکا امروز چگونه می‌تواند تضمین کند که در صورت شروع جنگ با ایران، خطری متوجه پایگاه‌های نظامی راهبردی آنها در سطح منطقه نباشد؟ گفت: توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند خسارت‌های سنگینی را متوجه آمریکا کند.

سردار سنایی‌راد با بیان اینکه شرایط همراهی دنیا با آمریکا در جنگ احتمالی با ایران به هیچ وجه مهیا نیست، عنوان کرد: ترامپ به هیچ وجه قدرت اجماع‌سازی ائتلافی علیه ایران را ندارد.  

وی ادامه داد: در جنگ‌های دهه‌های اخیر که آمریکایی‌ها آنها را شروع کردند، همواره شاهد بودیم که آنها ابتدا یک ائتلاف و اتحاد ایجاد می‌کردند و آنگاه علیه خطر مشترک اقدام می‌کردند. اگر امروز جنگی رخ دهد افزایش قیمت انرژی هزینه‌های سنگینی را متوجه کشورهای اروپایی خواهد کرد؛ اروپایی که می‌تواند تنها متحد آمریکا در جنگ احتمالی با ایران باشد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه آمریکا معمولا در جنگی وارد می‌شود که هم فرسایشی نباشد و هم نتیجه آن پیروزی قطعی باشد، اظهار کرد: آمریکا امروز علی‌رغم آنکه فهمیده نتیجه جنگ احتمالی با ایران، پیروزی قطعی برای او نخواهد بود، این را هم درک کرده که نمی‌تواند برای فرسایشی نبودن این جنگ تضمین بدهد.

سردار سنایی‌راد در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اراده‌ای برای ورود به جنگ ندارد اما آمادگی دفاعی بالایی دارد که به او این امکان را می‌دهد که سیلی‌های سختی را به متجاوز بزند، خاطرنشان کرد: امروز آمریکا از شبح جنگ برای رسیدن به مذاکره استفاده می‌کند اما ما می‌دانیم که این تهدیدات آنها هیچ‌گاه شکل عملی به خود نخواهد گرفت.

منبع: میزان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.