یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

شایع‌ترین خدمات دندانپزشکی چیست/چرا پالپ دندان مهم است

4

مسئول برنامه‌ریزی علمی هجدهمین همایش بین المللی انجمن اندودانتیست ایران گفت: یکی از باشکوه ترین همایش‌های علمی دندانپزشکی دنیا در تهران برگزار می‌شود و بی‌شک ارتقا سطح دانش و مهارت دندانپزشکان باعث افزایش کیفیت درمان و سطح سلامت دندانهای مردم می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، علی حائری در آستانه برگزاری هجدهمین همایش انجمن اندودانتیستهای ایران اظهار داشت: درمان ریشه دندان یکی از شایع ترین خدمات درمانی مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی بوده که بی‌شک ارتقا سطح دانش و مهارت همکاران دندانپزشک باعث افزایش کیفیت خدمات درمانی و سطح سلامت دندانهای کل جامعه می‌شود.

مسئول برنامه‌ریزی علمی هجدهمین همایش بین المللی انجمن اندودانتیست ایران از ارائه جدیدترین تکنیک‌های درمان ریشه در این همایش خبر داد و گفت: ‌متخصصان درمان ریشه دندان در ایران جزو پیشروان و صاحب نظران این رشته در دنیا هستند. بسیاری از اساتید کشور سخنرانان مدعو کنگره های معتبر دندانپزشکی هستند؛ از این رو این همایش با توجه به حضور این بزرگان؛ یکی از باشکوه ترین همایش‌های علمی این رشته در سال جاری در کل دنیا است.

وی افزود: مینا و عاج - دو بافت سخت محیطی هر دندان هستند که در مرکز آنها بافتی پرعروق و اعصاب به نام پالپ دندان وجود دارد. پالپ دندان با توجه به ماهیت خاص خود؛ به شدت برای حفظ سلامت دندان موثر است. زمانی که دندانی پوسیده می‌شود؛ پالپ دندان آسیب دیده و التهاب ناشی از آن در بسیاری از موارد باعث بروز درد و ناراحتی برای فرد می‌شود.

مسئول برنامه‌ریزی علمی هجدهمین همایش انجمن اندودانتیستهای ایران با اشاره به اینکه درگذشته با هر نوع آسیب؛ پالپ دندان را خارج کرده و کانال ریشه را با مواد مخصوص پر می‌کردند، افزود: روشهای جدیدی برای حفظ حیات پالپ دندان و یا بازگرداندن حیات مجدد به دندانی که پالپ آن از بین رفته است مطرح شده است که گرچه هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه احساس می‌شود ولیکن جز جدیدترین متدهای درمانی بوده که در این همایش به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

حائری بیان داشت: هجدهمین همایش انجمن اندودونتیست ایران با حضور سخنرانانی از کشورهای کانادا، آمریکا، ترکیه، هلند و هند و حدودا 150 سخنران داخلی از 13تا 16 شهریورماه سال جاری در مجموعه سالن‌های اجلاس سران برگزار و جدیدترین و جذاب ترین مباحث علمی در این زمینه علم اندودانتیکس و علوم وابسته مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

قائم مقام رئیس هجدهمین همایش انجمن اندودونتیست ایران عنوان کرد:‌ مدیریت مطب و آموزش نحوه بکارگیری تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید نظیر میکروسکوپ ، لیرز و... نیز در این همایش مدنظر قرار دارد.

در پایان دکتر حائری با اشاره به بخش دانشجویی کنگره هجدهم افزود: در بخش دانشجویی این همایش نیز دانشجویان دندانپزشکی دو سال آخر دانشکده های سراسر کشور حضور داشته و در مدرسه تابستانی مهیا شده، از علم اساتید مطرح و برجسته اندو بهره‌مند میگردند. در همین راستا ، مسابقه دانشجویی نیز برگزار خواهد شد که به نفرات برتر جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.