سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

نشریه اسپانیایی: پادشاه سعودی به دنبال تعیین جانشینی جدید برای خود است

1

نشریه «پوبلیکو» با اشاره به ناکامی‌های ولیعهد سعودی نوشت پادشاه عربستان به دنبال جانشین دیگری برای خود است که از سیاست سنتی این کشور پیروی کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، یک نشریه اسپانیایی از تلاش پادشاه عربستان سعودی برای یافتن جانشین جدید برای خود خبر داد.

نشریه «پوبلیکو» با انتشار گزارشی به بررسی مشکلات داخلی و خارجی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، پرداخت.

این نشریه اسپانیایی نوشت: طرح‌های مورد نظر ولیعهد سعودی با پیچیدگی‌های ریشه‌ای به ویژه در جنگ یمن روبرو شده است و حمله هوایی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی بیانگر این مسئله است.

پوبلیکو افزود: اوضاع پیچیده‌ای که بن سلمان در آن قرار گرفته، باعث شده است بسیاری از طرف‌ها به این نتیجه برسند که روزهای ولیعهدی او محدود است. با وجود آنکه جامعه جهانی جنایت‌ها در حق کودکان یمن را محکوم کرد، بعضی رسانه‌ها این هفته گزارش دادند بن سلمان بر ادامه جنگ خونبار در یمن اصرار دارد و از مشاوران خود خواسته است انتقادات غرب را نادیده بگیرند. محمد بن سلمان گفته است می‌خواهد وحشت از عربستان در بین نسل آینده یمنی‌ها ایجاد کند. 

این نشریه خاطرنشان کرد: محدود بودن انتقاد کشورهای غربی از رفتارهای ریاض در یمن به علت آن است که هیچ یک از این کشورها نمی‌خواهند قراردادهای تسلیحاتی خود با عربستان و شرکای آن را به خطر بیاندازند. بعضی از رسانه‌های منطقه، گفتند سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، به دنبال جانشین دیگری برای خود است که از سیاست سنتی عربستان پیروی کند و گام‌های عجولانه بر ندارد.

نشریه اسپانیایی: پادشاه سعودی به دنبال تعیین جانشینی جدید برای خود است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.