سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰

آیت‌الله جنتی در پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان:

مردم زندگی اشرافی مسئولین را تحمل نمی‌کنند/ قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها برود

آية الله جنتي

رئیس مجلس خبرگان خطاب به رئیس دستگاه قضا گفت: در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز(سه‌شنبه ۱۳ شهریور) در افتتاحیه پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دور پنجم با تبریک ماه مبارک ذی‌الحجه و اعیاد قربان و غدیر گفت: نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه‌سامانی‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

وی ادامه داد: طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و دولت، مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند، به اختیار خاص رهبر انقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

رئیس مجلس خبرگان خطاب به رئیس دستگاه قضا گفت: در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

آیت‌الله جنتی مشکلات اقتصادی مردم را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه مردم ناراضی هستند و حق هم دارند، تصریح کرد: سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد.

وی تعیین خطوط قرمز در مذاکرات توسط رهبر انقلاب را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ایشان که نمی‌توانند وارد امور اجرایی مذاکرات شوند، بلکه این تیم مذاکره‌کننده است که باید خطوط قرمزی ترسیم‌شده را حفظ کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی سران قوا را نیز از اقداماتی دانست که رهبر انقلاب در راستای وظایف خود انجام داده‌اند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه حل مشکلات، جز با سپردن کار به دست جوانان مومن و متعهد حل نمی‌شود، تصریح کرد: هرچه هم قانون بنویسیم فایده ندارد.

وی با اشاره به تلاش رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدار با روحانی گفت: برخی در داخل هم به دنبال این هستند که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، این دیدار انجام شود و ما باید هوشیار باشیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، لزوم تلاش جهادی برای حل مشکات را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئولین اگر به صورت اداری کار کنند، کارها می‌خوابد کما اینکه اکنون این طور است.

آیت‌الله جنتی، عبرت‌گیری از مذاکرات هسته‌ای را الزامی دانست و گفت: نباید به دشمن و در راس آن‌ها، آمریکا اعتماد کرد.

وی، احتکار برخی اقلام ضروری از جمله پوشک بچه را مورد اشاره قرار داد و خواستار توجه جدّی مسئولین به این مسائل شد.
 
ساده‌زیستی مسئولین، از جمله مواردی بود که آیت‌الله جنتی بر آن تاکید کرد. وی در همین زمینه اظهار داشت: مردم نمی‌توانند زندگی اشرافی مسئولین را تحمل کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، پیروزی‌های چشم‌گیر محور مقاومت در منطقه را نشان‌دهنده این دانست که ایستادن بر روی پای خود، نتیجه می‌دهد.

آیت‌الله جنتی، دولت سعودی‌ را به گاو شیردهی تشبیه کرد که روز به روز در منطقه بی‌تاثیرتر می‌شود.
 
وی همچنین مقاومت مردم مظلوم یمن را برگرفته از الگوی انقلاب اسلامی ایران دانست و آن را ستود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مثلث شوم آمریکا، صهیونیست و سعودی کمر به قتل جمهوری اسلامی بسته است، تصریح کرد: برنامه آن‌ها، براندازی جمهوری اسلامی است اما دنیا بداند که ما تسلیم نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه در مسیر ایستادگی و مقاومت، سختی‌ها هم داریم، اظهار داشت: از این سختی‌ها عبور خواهیم کرد و می‌توانیم تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

آیت‌الله جنتی در پایان، یاد اعضای متوفی مجلس خبرگان رهبری را گرامی داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.