سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

تشکیل 170 پرونده تخلف قاچاق در گیلان

صنعت و معدن

رشت - رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به بازرسی‌های صنفی و غیرصنفی انجام شده در استان، از تشکیل ۱۷۰ پرونده تخلف قاچاق در این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی صنعت ،معدن و تجارت گیلان ،محمد درویش کردار رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت تعداد بازرسی های پنج ماه سالجاری را سه هزار مورد عنوان و گفت: ۱۷۰ پرونده تخلف قاچاق با ارزش ریالی بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۸۲ درصد از بازرسی های انجام شده در بخش صنفی و مابقی در بخش غیر صنفی بوده است.

به گفته درویش کردار، حدود ۷۰ درصد از بازرسی های انجام شده و حدود ۷۵ درصد از تخلفات کشف شده در قالب گشت مشترک با دستگاه های ذیربط بوده است.

وی گفت: براساس آخرین بررسی ها و گزارش از سامانه جامع انبارها ، تعداد پنج هزار و ۵۳۳ رکورد (رکورد تعداد آمار انبارهایی است که کالاهای خود را ثبت و در واقع خود اظهاری کرده اند) ثبت سامانه مذکور شده است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تشدید بازرسی ها و نظارت در استان، به آماری از بازرسی ها از اول تا هفتم شهریورماه جاری اشاره و اضافه کرد: طی این مدت ، ۱۰ هزار و ۹۵۳ بازرسی انجام که منجر به تشکیل ۲۸۱ پرونده شده و برای آن ۱۰ میلیارد و ۶۹۲ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۰۴ ریال جریمه در نظر گرفته شده است.

وی این تخلفات را شامل امتناع از عرضه کالا، گرانفروشی و احتکار عنوان کرد.

درویش کردار از مردم خواست در صورت مشاهده اختفا و احتکار کالا، موضوع را با سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در میان بگذارند.

۱۰۲ هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.