سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹

به اتهام فرار مالیاتی ۲.۹ میلیون پوندی

مجازات یک سال حبس برای ژوزه مورینیو

1

رسانه های اسپانیایی ادعا کردند که ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد، محکومیت یک سال حبس به دلیل فرار مالیاتی را پذیرفته است.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، مورینیو بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ هدایت رئال مادرید را برعهده داشت و متهم است که در این مدت، دو مورد فرار مالیاتی داشته و اکنون برای هر کدام از آنها به شش ماه حبس محکوم شده است. مبلغ فرار مالیاتی او در مجموع ۲.۹ میلیون پوند بوده است.

با این وجود، او قرار نیست این مدت را در زندان سپری کند. براساس قوانین اسپانیا، محکومیت های کمتر از دو سال، به حالت تعلیق در می آید و در مقابل، مورینیو پذیرفت که ۱.۷۸ میلیون پوند که ۶۰ درصد از مبلغ فرار مالیاتی اش است را بپردازد.

سال گذشته بود که مقامات مالیاتی اسپانیا پرونده مورینیو را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که او مبلغ ۲.۹ میلیون پوند مربوط به کپی رایت استفاده از عکس هایش در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ را نپرداخته است.

پرونده او در سال ۲۰۱۵ هم مورد بررسی قرار گرفته بود و گفته می شد که در آن زمان اطلاعات اشتباهی به بازرسان ارائه شده بود و همین مسئله موجب شد تا آنها بار دیگر پرونده سرمربی منچستریونایتد را مورد بررسی قرار بدهند.

مورینیو در طی مراحل بازپرسی، هرگونه اقدام غیرقانونی را رد کرده بود و اعلام کرده بود که در زمان خروج از اسپانیا، تمام مراحل قانونی را طی کرده است.

سال گذشته تعدادی از رسانه های اروپایی از جمله ال موندو، اشپیگل و ساندی تایمز، اطلاعاتی در مورد فرار مالیاتی ستاره های فوتبال منتشر کردند و همین مسئله موجب شد تا پرونده بسیاری از آنها بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد.

پیش از این کریس رونالدو و لیونل مسی هم برای فرار از مجازات زندان، مجبور به پرداخت مبالغ هنگفت برای فرار مالیاتی شدند؛ هرچند آنها نیز انجام هرگونه اقدام غیرقانونی را رد کرده بودند.

گفته می شود بسیاری از ستاره های فوتبال با انتقال پول های شان به مناطق معاف از مالیات که به "بهشت مالیاتی" معروف شده، از پرداخت مالیات سر باز  می زنند.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.