جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه

محسنی اژه‌ای: مشکلات اقتصادی امروز، دلایل متعددی دارد

23

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران مسائل مهم دستگاه قضایی کشور را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، با توجه به آغاز محاکمه علنی متهمان و اخلالگران بازار سکه و ارز از سوی دستگاه قضایی کشور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در نماز جمعه امروز تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه ها حضور یافت.

در این سخنرانی سخنگوی قوه قضاییه نحوه رسیدگی به پرونده های مربوط به اخلالگران بازار ارز و سکه را تشریح کرد.

 وی در سخنانش گفت: سه مطلب را در این مدت زمان می‌گویم که اولین آن گزارش مختصری است از آنچه قوه قضاییه در حال انجام آن است و در حال انجام وظیفه است و اشاره کنم که به لطف وافر و بیش از حد خداوند عبرتی گرفتیم به مناسبت شهریور.

لطف پروردگار ماه ذی الحجه بود که روزهای پایانی آن را در حال طی کردن هستیم. در این ماه شب و روز عرفه را داشتیم در این ماه شب و روز عید قربان و عید سعید غدیر خم و روز مباهله را داشتیم که البته عید ولایت و روز عید غدیر خم از همه اینها بالاتر است.

اژه‌ای گفت: امیدوارم تفضلات الهی در این ماه شامل همه ما شده باشد و آنچه در این شهریور انجام گرفته است و می‌تواند عبرتی برای حال و آینده باشد این است که ما بعد از انقلاب عبرت های زیادی داشتیم اما یکی از ماه های پر عبرت برای ما همین شهریور است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ماه شهریور از یک جهت خباثت و شیطنت شیطان بزرگ و اذناب داخلی آن را در آستانه انقلاب تا امروز و از طرفی دیگر هوشیاری و بصیرت و صبر و استقامت و ایمان و مقاوامت ملت عزیز را نشان داده است که هر دوی اینها کم نظیر است.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در آستانه انقلاب بودیم که رژیم منحوس پهلوی به اشاره اربابش آمریکا در یک روز در چند ساعت در میدان ژاله سابق و شهدای امروز چند هزار انسان بی گناه بدون سلاح و تجهیزات را به خاک و خون کشید به این منظور که مردم به پا خواسته را بترساند و آنها را از راه و هدف خود مأیوس کند اما مردم هوشیار تر شدند و جلوتر رفتند.

در زمانی که هنوز انقلاب ما نوپا بودو دستگاه های حکومتی هنوز کامل استقرار پیدا نکرده بودند و نیورهای مسلح هنوز سامان درستی پیدا نکرده بودند در سال ۵۹ در پایان شهریور می بینیم که حزب بعث عراق به سرکردگی صدام بدبخت می آید و جنگ نظامی سنگینی را بر کشور ما تحمیل می‌کند و هواپیماهای آن از عراق بلند می شوند و مرکز پایتخت ما را بمباران کردند.

در شرایطی که منافقین و بنی صدر مخلوع هم دست شده بودند و با پشتوانه استکبار صحنه را بر مردم تنگ کرده بودند و بعد از آنکه اعلام جنگ داخلی کردند و بعد هم به خارج گریختند و فرار کردند می بینیم که در هشتم شهریور در یک روز رئیس جمهور و نخست وزیر منتخب مردم را و نمایندگان ملت را که هنوز مدت کوتاهی از عمرشان نگذشته بود به خاک و خون کشیدند.

محسنی اژه‌ای گفت: بسیار کم نظیر و بی نظیر است در دنیا که رئیس جمهور و نخست وزیر تازه انتخاب شده در یک روز با حوادث قبلش به شهادت برسانند تا این ملت را از ادامه راه بازدارند آیا بازداشته شدند یا با مقاومت بیشتر راه را ادامه دادند.

هنوز مردم مشغول عزاداری بودند که در چهاردهم شهریور دادستان کل انقلاب شهید قدوسی یک عالم وارسته و مجاهد و خستگی ناپذیر را که ستونی برای انقلاب بود را به شهادت رساندند.

ده ها اقدام دیگر ضد امینیتی از دسمنان ما سر زده است یک عالم را به نام شهید آیت الله مدنی رد بیستم شهریور به شهادت رساندند در همین شهریور یک فرد مجاهد خستگی ناپذیر که نفوذ ناپذیر بود را به نام سید اسدالله لاجوردی را شهید کردند.

هرکدام از این جنایت های دشمن که به کشور تحمیل شده می‌توانست انقلاب را به تلاطم بیاندازد اما مردم به حمدالله با هوشیاری و استقامت و با اطاعت از ولی امر نه در راه نماندند بلکه مسیر را با قدرت بیشتری ادامه دادند.

وی افزود اما گزارش قوه قضاییه حکایت از آن دارد که می‌دانید امروز مواجه هستیم با مشکلات بزرگ اقتصادی مردم عزیز ما مواجه هستند با مشکلات سنگین معیشتی و اقتصادی علت این مشکلات چیست؟ آیا یک علت دارد یا علل مختلف دارد و آیا راه حلی وجود دارد و یک راهکار است یا راهکارهای گوناگون دارد.

سحنگوی قوه قضاییه گفت: مشکلات اقتصادی امروز یک علتس تحریم‌های ظالمانه آمریکا و همپیمانان اوست که سالیان سال است به ما تحمیل شده و سالهای اخیر تشدید شده است و بی تردید یکی از مشکلات همین است یکی دیگر از علل مشکلات ما عملیات روانی و فضا  سازی دشمن است که احساس این مشکلات و بزرگنمایی مشکلات و آدرس غلط دادن درباره درد و درمان دراد توسط دشمن انجام می‌شود.

محسنی اژه ای افزود: اما آیا همه مشکلات همین است به طور قطع نه! بخش دیگر مربوط به سو تدبی رو سو مدیریت است بخشی دیگر مربوط به بفساد و فساد اقتصادی است که از سوی انسانهای سودجو و فاسد رخ می‌دهد. عامل دیگر مشکلات خیانت است که این دو شاید در برخی موارد هم پوشانی داشته باشد یعنی هم فساد باشد و هم خیانت البته شاید هر کدام به تنهایی رخ دهد اما علت دیگر مشکلات کم کاری و بی انگیزگی برخی از مدیران در رده های مختلف است امروز ما نیاز به مدیران با جرأت و جسارت داریم که با تلاش مضاعف خود در مقابل جنگ اقتصادی دشمن بایستد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: شاید در همه قوا مدیران کم تحمل و کم جرأت باشند البته برخی از مشکلات هم به دلیل عدم اعتماد به نفس برخی از مدیران رخ می‌دهد که اعتماد به نفس ناشی از توکل به خدا در آن ها کاهش یافته است و امکانات خودی را نمی بینند و توانایی های درونی را نمی‌بینند و امید به بیگانه دارند.

آیا برای رفع این مشکلات فقط یک راه حل وجود دارد به طور قطع اینگونه نیست و باید راه حل های متعددی به کار بست در مقابل تحریم باید کار مورد نیاز را انجام داد و در مقابل سایر مسائل هم همینگونه است که ساز و کار خودش را می‌طلبد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.