جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

بدون توجه به داشته های تاریخی خود پیشرفت نخواهیم کرد

دکتر مروارید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هیچ ملتی نمی تواند بدون توجه به داشته های کهن خود پیشرفت کند.

به گزارش قدس انلاین ، جعفر مروارید صبح جمعه در اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان های خراسان رضوی اظهار کرد: تجمیع هفته های فرهنگی شهرستانها با رویکرد امید ونشاط دیپلماسی فرهنگی و تعمیق فرهنگ گفتگو و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معرفی ظرفیت های استان وایجاد فضای همگرایی وانسجام ملی صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: خوشبختانه در مشهد ظرفیتی وجود دارد که می تواند به عنوان شهر بین المللی پذیرای گردشگر بینالمللی و توریسم دینی باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بابیان این که مشهد ۲۰۱۷ را پشت سر گذاشته ایم گفت :در سال ۲۰۱۸ با اتکا بر توانایی های فرهنگی ظرفیت بین المللی مشهد، زیرساخت ها و میراث اسلامی ایرانی که قدرت آن را دارد که مشهد همانند ستاره ای در جهان و کشورهای منطقه بدرخشد. 

مروارید افزود :آنچه را که ما امروز در هفته های فرهنگی شاهد بودیم حضور سلایق مختلف سبک های زندگی متفاوت و تفاوتهای فرهنگی بود. 

وی ادامه داد :هر جا جامعه ایران وجود دارد ،جامعه اهل تطبیق و اهل زندگی مسالمت آمیز است. 

مروارید تصریح کرد: ما در چهلمین سال انقلاب اگر بتوانیم مطالبات و خواسته های جوانان را با تکیه بر فرهنگ غنی گذشته و با تفسیر روزآمد از میراث گذشته به نمایش بگذاریم، بهترین خدمت را به نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده ایم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهارکرد: هیچ ملتی نمی تواند بدون توجه به داشته های کهن خود پیشرفت و آینده ای را برای خود ترسیم کند.

منبع : مهر

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.