شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶

وزیر دفاع ایران در دیدار با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین:

کمک چین در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود/ تروریست‌ها به شکست نهایی نزدیک شده‌اند

1

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، گفت: بحمدالله امروز تروریستها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چین، با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین در پکن دیدار و پیرامون مسائل منطقه و همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

حاتمی در دیدار ارتشبد ژانگ یو شیا که هیئت همراه و مقامات عالی دفاعی چین حضور داشتند با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص جایگاه چین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بحمدالله روابط دو کشور طی سالیان اخیر از رشد و توسعه خوبی برخوردار بوده و این روند در حوزه دفاعی راهبردی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت پیچیده جهان افزود: در این اوضاع پیچیده منطقه غرب آسیا به یکی از کانون های اصلی بحران در جهان تبدیل شد و تروریست ها با افراط گرایی و تجزیه طلبی و با حمایت فرامنطقه‌ای موجب تشدید این بحران شدند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وضعیت به گونه ای بود که گروه های تروریستی موفق شدند حدود 90 درصد خاک سوریه را به اشغال خود درآورند، تصریح کرد: ملت، دولت و نیروهای مسلح سوریه و دوستان آنها شامل ایران، روسیه و حزب الله در صحنه وارد شدند و با هماهنگی یکدیگر تروریست‌ها را سرکوب کردند. 

حاتمی با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، خاطرنشان کرد: بحمدالله امروز تروریست ها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از سیاست های سردمداران آمریکا در منطقه ادامه داد: آنها با نقض مقررات بین المللی، راه اندازی جنگ تجاری، بی توجهی به معادلات از جمله خروج از برجام و معاهده پاریس برخلاف نظم و امنیت عمومی رفتار می‌کنند.

در ادامه این دیدار، همکاری‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت تلاش نیروهای مسلح دو کشور برای اجرایی کردن بیانیه جامع شراکت راهبردی دو کشور در بخش دفاعی تاکید شد.

دو طرف همچنین در این دیدار پس از مرور محورهای همکاری نظامی و دفاعی، بر توسعه آن از طریق ادامه رایزنی ها تاکید کردند.

منبع: فارس
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.