شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸

مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی:

آموزشهای مهارتی فرزندان آستان قدس الگوی کاملی برای طرح‌های اوقات فراغت است

اوقات فراغت

مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: طرح اوقات فراغت آستان قدس رضوی از حیث کمی و کیفی الگویی کامل و متفاوت برای طرح‌های اوقات فراغت کشور است.

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی مختاری مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی در اختتامیه طرح اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی که شب گذشته در محل این موسسه برگزار شد گفت: تلاش ما در موسسه جوانان آستان قدس رضوی این بوده است که بستر مناسب برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، کلاس‌های مهارتی، مسابقات کتابخوانی و اردوها را در فضایی شادی و با نشاط فراهم کنیم.

مختاری افزود: تابستان امسال برای دومین سال متوالی برگزاری دوره‌های فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی به موسسه جوانان آستان قدس رضوی واگذار شد و این موسسه در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و کشف استعدادهای ویژه طرحی را به قالب اجرا درآورد که می‌توان آن را از حیث کمی و کیفی، الگویی کامل و متفاوت برای طرح های اوقات فراغت دانست.
مدیر عامل موسسه جوانان تصریح کرد: کلاس‌های این دوره با تأکید بر کسب توانمندی‌های هنری، علمی، فنی و فرهنگی، بهبود وضعیت تحصیلی، ارتقای رفتارهای فردی و اجتماعی، آموزش مهارت‌های کاربردی با محوریت تربیت اسلامی برگزار شد.
مختاری با اشاره به رشد ۲ و نیم برابری ثبت‌نام کنندگان نسبت به سال گذشته گفت: ۶۰ درصد شرکت کنندگان برای اولین بار در این طرح شرکت کردند.
وی با اشاره به پیوست تربیتی طرح گفت: استقرار کادر مربیان تربیتی با موضوعات تربیتی و ارتباط تربیتی با بچه‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های والدین، ارائه مشاوره‌های تربیتی و خانوادگی، برگزاری کلاس‌هایی با موضوعات تربیت فرهنگی از جمله پیوست‌های تربیتی این طرح بود که برای اولین سال اجرا شد.
مدیرعامل موسسه جوانان خاطر نشان کرد: کلاس‌های این طرح برای نوجوانان در سه عنوان فرهنگی-مهارتی، ورزشی و فوق برنامه طراحی و اجرا شد و در طول این مدت ۵ همایش‌ با موضوعات تاثیر رسانه بر تربیت فرزند، نقش طب در تربیت فرزند، مهارت ارتباط با نوجوان و کنترل هیجان و احساسات ویژه والدین برگزار شد.
وی با تاکید بر اینکه اردوگاه موسسه جوانان آستان قدس رضوی از نظر محیطی مفرح‌ترین اردوگاه کشور است، تصریح کرد: امیدوارم خانواده آستان قدس رضوی به عنوان نفرات الگویی که رزق و رزوی خود را مستقیم از این آستان دریافت می‌کنند، الگوهای تراز اولی برای این نظام باشند و بتوانند عطر و نام رضوی را در جامعه پراکنده کنند.
گفتنی است، طرح اوقات فراغت امسال با ثبت نام ۶۰۰ دختر و پسر به صورت مجزا و در دو رده سنی جوانه و متوسطه از نهم تیرماه آغاز شد و به مدت ۸ هفته تا اوایل شهریورماه ادامه یافت.

منبع: آستان ‌نیوز

پایان پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.