یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی:

ثبت نام به‌عنوان «پیش‌دبستانی» در مهدکودک‌ها غیرقانونی‌ست

حقدادی

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: پیش‌دبستانی متعلق به آموزش و پرورش است و بهزیستی مسئول صدور مجوز مهدکودک است و مهدکودک‌ها مشخصه خاصی دارند و برای نگهداری کودکان زیر پیش‌دبستانی طراحی شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، غلام‌حسین حدادی  در واکنش به اخباری مبنی‌ بر واگذاری حاکمیت پیش‌دبستانی‌ها از بهزیستی به آموزش‌وپرورش، اظهارکرد: پیش‌دبستانی مقطعی از دوره آموزش بوده که مربوط به آن‌هایی است که در مراکز مربوط به  پیش‌دبستانی  ثبت‌نام می‌کنند و طبق مقررات وارد پیش دبستانی می‌شوند، اما کسانی که در مهدکودک‌ها ثبت نام می‌کنند طبق مقررات تا قبل از دبستان در  مهدکودک‌ها نگهداری می‌شوند و کودکان تحت آموزش های لازم قرار می گیرند.

وی ادامه داد: مهدکودک‌ها دوره ای تحت عنوان پیش‌دبستانی ندارند و کودکان تا زیر سن دبستان را نگهداری می‌کنند. حدادی تصریح کرد: همچنین مراکزی به عنوان «رفاه کودک و خانواده» داریم که کودکان تا سن ۱۲ سال را نیز پذیرش می‌کنند و به عنوان یک بسته مراقبتی عمل کرده و زیر مجموعه آموزش‌وپرورش نیستند.

وی تأکید کرد: پیش‌دبستانی‌ها متعلق به آموزش‌وپرورش است و ما با آموزش‌وپرورش در این زمینه اختلاف برداشت‌های کوچکی داریم که این بین بعضی از افراد است، اما اختلافی بین بهزیستی و آموزش‌وپرورش نیست.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در خراسان رضوی حدود ۱۴۰۰ مهدکودک داریم که زیر پوشش بهزیستی فعالیت می‌کنند که در آن‌ها کودکان زیر ۶ سال پذیرش می‌شوند و مراکز رفاه کودک و خانواده نیز کودکان بین ۶ ماه تا ۱۲ سال را پذیرش می‌کنند.

وی گفت: ثبت نام کودکان در مهدکودک‌ها تحت عنوان دوره پیش‌دبستانی اقدامی غیرقانونی است، اما افراد زیر سن دبستان در مهدکودک‌ها امکان حضور دارند چرا که پیش‌ دبستانی اجباری نبوده و داشتن مدرک پیش‌دبستانی برای ورود به کلاس اول الزامی نیست.

حدادی با اشاره مزایای مهدکودک‌ها نسبت به پیش‌دبستانی‌ها، افزود: شرایط نگهداری و آموزش‌های کافی برای کودکان در مهدکودک‌ها وجود دارد. هم‌چنین برای نمونه اگر فردی دو فرزند ۳ ساله و ۶ ساله داشته باشد می‌تواند هر دوی آن کودکان را در یک مهدکودک نگهداری کند، اما چنین امکانی در پیش‌دبستانی وجود ندارد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.